4500-5000 TL Oyun Bilgisayarı

Kadir Usluer

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayardan az cok anladıgımı sanırdım, hani ailenin format atan çocugu vardır bilgisayardan anladıgı sanılır:) bizimkiside o yani..

Ama 1 aydır bu siteyi takıp edıyorum.Meğer hiç birşey bilmiyormuşum.. O yüzden sizden yardım isticem, ben pek anlamıyorum ama uzun zamandır biriktirdiğim bu paranın benı enaz 4,5 yıl oyunlarda ultra dedıgımız verımı almak ıstıyorum tabi bütcem yeterliyse.. Bütcem 4500 - 5000 tl

Not: Sadece kasa.. Monitör , klavye vb şeyler bütcenın ecerısınde değil.

Buyrun :

Not: Ben bütçeyi biraz aştım ve sistemi biraz hatta bayağı abarttım . Almak istersen ve bütçen 5000 ile kısıtlıysa işlemci soğutucusunu sonra alırsın veya ssd yi 120 gb ta düşürürsün (ki işlemci soğutucusunu sonra almanı öneririm.) ve 5000 yaparsın . Paranın hepsini harcamak istemezsen kısılabilecek çok şey var.

Untitled.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Render yapmayacaksanız 16 GB ram'e hiç gerek yok. Alttaki sistem oyunlarda çok üst düzey performans verecektir. Daha fazla harcama yapmanıza gerek yok.

Eki Görüntüle 34756
Kesinlikle haklısın ben tüm bütceyle ne yapılabileceği göstermek istedim. Seninki biraz daha bütçe dostu olmuş .
Paranız cebinizde kalsın istiyorsanız Mr.Hakan ın belirttiklerini alarak daha ucuza getirebilirsinz. Fakat i7 4790k yerine i5 4690k ve 120 gb samsung ssd yerine 250 gb samsung ssd öneririm.

Buyrun :

Not: Ben bütçeyi biraz aştım ve sistemi biraz hatta bayağı abarttım . Almak istersen ve bütçen 5000 ile kısıtlıysa işlemci soğutucusunu sonra alırsın veya ssd yi 120 gb ta düşürürsün (ki işlemci soğutucusunu sonra almanı öneririm.) ve 5000 yaparsın . Paranın hepsini harcamak istemezsen kısılabilecek çok şey var.

Eki Görüntüle 34744

Benim bütçem 5000, burdakı amacım benı 5 yıl kadar oyunlarda keyıf aldırsın..(bi daha bu parayı zor toparlarım) Eğer kızsan cok bısey farketmez dersenız monitör ıle 5000 tamamlıcam.

Render yapmayacaksanız 16 GB ram'e hiç gerek yok. Alttaki sistem oyunlarda çok üst düzey performans verecektir. Daha fazla harcama yapmanıza gerek yok.

Eki Görüntüle 34756

Teşekkurler.. Gerçekten oyunları üst düzey de oynıcaksam.. Dediklerınızi dikkate alıp bu sistemi toplucam..

Ek bir sorum olucak Vatan dan toplu almayı dusunuyorum sizce yılbası bi indirim olur mu ?

Kesinlikle kısıp artırabilirsin. İlk önerdiğim abartı bu yüzden 2. sistemde ki işlemciyi i5 4690k yapıp ve ssd yi 250gb samsung yaparsan süper bir bilgisayar olur.

İndirim için birkaç kişinin halihazırda %30 luk bir indirimin olduğunu r ve yıl başı indiriminin olmayacağı düşüncesinde,. Fakat ortada kesin birşey yok.Vatan bir sürpriz yapabilir belki.

Kesinlikle kısıp artırabilirsin. İlk önerdiğim abartı bu yüzden 2. sistemde ki işlemciyi i5 4690k yapıp ve ssd yi 250gb samsung yaparsan süper bir bilgisayar olur.

İndirim için birkaç kişinin halihazırda %30 luk bir indirimin olduğunu r ve yıl başı indiriminin olmayacağı düşüncesinde,. Fakat ortada kesin birşey yok.Vatan bir sürpriz yapabilir belki.

Dediklerinizden yola cıkarak boyle bısey yaptım en uygunu bu sanırım ?

134.JPG

O bütçeye o kasa olmamış. Güzel donanımlı bir kasa toplamak kadar o kasayı soğutmakta önemlidir. İçerisinde bolca fanı olan, geniş ve ferah bir kasa tercih etmenizi öneririm. Zira GTX980 çok güzel bir ekran kartı olsa da, işin ucunda tam yükte 90 küsür dereceleri görmek var. Aynı şey işlemci için de geçerli.

Üstte iki adet 12cm, önde 20cm, arkada tekli veya çiftli 12cm ve kasa tabanında 12 cm fan barındırabilen bir kasa seçmeniz yararınıza olur.

Sistem güzel fakat o bütçeye daha iyi kasa alınabilirdi.

O bütçeye o kasa olmamış. Güzel donanımlı bir kasa toplamak kadar o kasayı soğutmakta önemlidir. İçerisinde bolca fanı olan, geniş ve ferah bir kasa tercih etmenizi öneririm. Zira GTX980 çok güzel bir ekran kartı olsa da, işin ucunda tam yükte 90 küsür dereceleri görmek var. Aynı şey işlemci için de geçerli.

Üstte iki adet 12cm, önde 20cm, arkada tekli veya çiftli 12cm ve kasa tabanında 12 cm fan barındırabilen bir kasa seçmeniz yararınıza olur.

Hangi kasayı önerirsiniz? Bi de sistem gercekten ıyı mı arkadaslar 10 gun sonra sipraşini verıcem.. Daha iyi olabılırdı dıyen arkdaslar varmı ? Çunku monıtor almayıp 5000 kasaya yatırabılırım..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı