4500-5500 TL teleskop önerisi

Kaç TL'ye aldınız?

Zamanında 1700TL'ye almıştım şu anda arkadaşın dediği gibi 2-4K arası markasızları.

Anladım aparatdan kastınız nedir takılır lens vs mi?

Aparatlar şu anda 150TL civarında fakat telefon ile bazı ışık ayarları yaparsanız ve eliniz titremezse aparatla çekilmiş gibi olmasa da güzel bir fotoğraf çekersiniz.
Ben bunları çekebildim fakat gerçekteki görüntü kat kat güzel.

IMG_20221231_214345.jpgIMG_20221231_214807.jpg

Levenhuk'un 76/700 teleskobunu aldım. Telefonla pek iyi göstermiyor. Ayrıyeten teleskoplar için kamera alınması gerek veya ben beceremedim.

Telefondan ışıkla ilgili birkaç ayar yaparsanız aparat gibi olmasa da daha güzel gösterecektir.

Son düzenleme:
Zamanında 1700TL'ye almıştım şu anda arkadaşın dediği gibi 2-4K arası markasızları.

Aparatlar şu anda 150TL civarında fakat telefon ile bazı ışık ayarları yaparsanız ve eliniz titremezse aparatla çekilmiş gibi olmasa da güzel bir fotoğraf çekersiniz.
Ben bunları çekebildim fakat gerçekteki görüntü kat kat güzel.

Eki Görüntüle 1670416Eki Görüntüle 1670417

Telefondan ışıkla ilgili birkaç ayar yaparsanız aparat gibi olmasa da daha güzel gösterecektir.
Güneşe bakabiliryormusunuz ?

Güneşe bakabiliryor musunuz?

Asla filtresiz teleskop ile güneşe bakmamalısın. Ben kendim çok kısa bir süre denediğimde (filtresiz) gözümde bir ısı hissettim ve hemen bakmayı kestim. 4-5 dakika boyunca siyah yerler gördüm. Eğer ki güneş filtresi alırsan (ay filtresine göre pahalıdır) güneşe bakabilirsin.

Asla filtresiz teleskop ile güneşe bakmamalısın. Ben kendim çok kısa bir süre denediğimde (filtresiz) gözümde bir ısı hissettim ve hemen bakmayı kestim. 4-5 dakika boyunca siyah yerler gördüm. Eğer ki güneş filtresi alırsan (ay filtresine göre pahalıdır) güneşe bakabilirsin.
Teşekkürler bilgilendirdiginiz için.

Daha dijital net görüntü verenler var mı? Instagram da paylaşılabilecek.

Teleskop olarak mı soruyorsunuz tam anlamadım fakat 76-700 aynalı teleskoba bir aparat alırsanız Instagram'a ay fotoğrafı paylaşabilirsiniz Jüpiter'i Satürn'ü çok net göreceğim diyorsanız bir o kadar da masrafa girmeniz gerekiyor. Size önerim iyi bir şey alacaksanız aynalı almanız. Merceklilerde 70mmden sonrası çok pahalı fakat aynalıda daha uyguna geliyor. Aynalı teleskobun mercekliye göre çok fazla avantajı var. Fakat uzun kullanımda dezavantajı da var.

Teleskop olarak mı soruyorsunuz tam anlamadım fakat 76-700 aynalı teleskoba bir aparat alırsanız Instagram'a ay fotoğrafı paylaşabilirsiniz jüpiter'i satürn'ü çok net göreceğim diyorsanız bir o kadar da masrafa girmeniz gerekiyor. Size önerim iyi bir şey alacaksanız aynalı almanız. Merceklilerde 70mmden sonrası çok pahalı fakat aynalıda daha uyguna geliyor. Aynalı teleskobun mercekliye göre çok fazla avantajı var. Fakat uzun kullanımda dezavantajı da var.

Aparat linki var mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı