4500₺ monitörsüz sistem tavsiyesi

Burhanglrsoy

Centipat
Arkadaşım için 4500₺ bütçe ile monitörsüz hazır sistem alacağız. RAM 8 GB ve SSD 240GB olabilir ileride bütçe olunca artırabiliriz. En uygun sistem hangisidir?

İncehesap'ta şu hazır sistemi özelleştirdim;
ASUS Dual RX 5500 XT 4 GB.
R3 3100.
ASUS Prime A320M-F.
Apacer Panther 3000MHz 8 GB RAM.
Apacer Panther 240GB SSD.
Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W.
Toplam 4403₺.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: Intel i3-10100F Dört Çekirdek 2.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (826 TL)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart: Asus PRIME H410M-K Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (593 TL)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ekran kartı: Palit GTX1650 SUPER GP OC 4GB 128Bit GDDR6 | Game Garaj (1779 TL)
RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (293 TL)
Depolama: Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (258 TL)
Kasa: DarkFlash Pollux Mesh Mid Tower Kasa PSU YOK - Ucuzbudur (341 TL)
PSU: FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (390 TL)

Fiyat: "4.480 TL"

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (969 TL)
Anakart: Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (564 TL)
Ekran kartı: Palit GTX1650 SUPER GP OC 4GB 128Bit GDDR6 | Game Garaj (1779 TL)
RAM: G.Skill RipjawsV Siyah 8 GB 3600 MHz DDR4 CL18 F4-3600C18S-8GVK Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (349 TL)
Depolama: Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (258 TL)
Kasa: DarkFlash Pollux Mesh Mid Tower Kasa PSU YOK - Ucuzbudur (341 TL)
PSU: FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (390 TL)

Fiyat: "4.644 TL"

"Siteler güvenilirdir, kalitesiz siteleri önermiyorum."

"Parçalar kalitelidir, kalitesiz parça ve bileşen önermiyorum."

"Hayırlı olsun. Sistemle bir sorun yaşarsanız konuya yazabilirsiniz."

"Ekran kartı olarak 5500 XT de bakılabilir."

Bende bu sistemi almayı düşünüyordum fakat kime sorsam kasa ve anakartın iyi olmadığı söylendi bi tık uzak kaldım siz ne düşünüyorsunuz merak ettim ?

Bende bu sistemi almayı düşünüyordum fakat kime sorsam kasa ve anakartın iyi olmadığı söylendi bi tık uzak kaldım siz ne düşünüyorsunuz merak ettim?
Benim attıklarım daha iyi. O ekran kartının ısınma problemi var. Kasa hava almıyor. Anakart giriş seviyesi ayrıca.

Geri
Yukarı