4500₺ Oyun için Kulaklık Tavsiyesi

Mazotçu

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel Core I7 13700K
Anakart : ASUS TUF GAMING Z790 D4
Ekran Kartı : Zotac RTX 4080 Trinity
RAM : Corsair Vengeance RGB RT 16x2 GB DDR4 3600 MHz
SSD : Kingston KC3000 1TB - Corsair MP510 480 GB
Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper
Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L
Mouse : HyperX Pulsefire FPS Pro
Kulaklık : Razer Kraken V3 HyperSense
Klavye : Corsair K70 MK2
Merhaba. Sadece bilgisayar üzerinden oyun amaçlı kullanmak üzere kulaklık arıyorum. 7 senedir kullandığım Cloud2 eskidi ve Amazon Hepsiburada gibi yerlerde indirimler varken faydalanmak istiyorum. Kablosuz çok ihtiyacım yok bilgisayar kasası üzeride ve ortalama bir kablo uzunluğu olursa benim için yeterli. Kablolu model olursa hatta daha uyguna daha iyi bir kulaklık almak benim için daha iyi olur çünkü kablosuz olmasının ses kalitesi için ekstrası yoksa gerek yok. Mikrofon kalitesine çok bakmıyorum arkadaşlarla arada bir Discord üzerinden oyun oynuyoruz o yüzden ortalama bir mikrofon yeterli. Benim için en önemli detay ergonomi. Cloud 2 uzun yıllardır kullanmama rağmen 2-3 saat sonra kulak be baş ağrısı yapıyor. Kulak pedleri kumaş olursa daha rahat olur. Razer modellerini düşünüyorum fakat uygulaması içim sanırım 20$ ekstra vermek gerekiyor. Bundan dolayı Razer modellerine biraz uzağım ama öyle bir olay yoksa alabilirim. Malzeme kalitesinin iyi olduğu ve tamamen FPS oyunları için kullanılacak ses kasmaya yönelik rahat bir uzun ömürlü kulaklık arıyorum. Taksit imkanı olan yerlerden tavsiyeler verebilirseniz ekstra benim için avantajlı olur. Duruma göre biraz bütçeyi esnetebilirin içime sinerse. Herkese şimdiden teşekkürler, iyi Sosyaller.

Ses kartsız:

Ses kartlı:

Kablosuz:

Hocam aklımda Razer Kraken V3, Blackshark V2, Cloud 3, Logitech G Pro X ve Corsair HS80 var. Bunların arasından hangisi daha çok FPS oyuna yönelik ve ergonomik olarak daha uygun uzun ömürlü olur sizce. Ayrıca tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Ses kartsız:

Ses kartlı:

Kablosuz:

Hocam aklımda Razer Kraken v3, BlackShark v2, Cloud 3, Logitech G PRO X ve Corsair HS80 var. Bunların arasından hangisi daha çok FPS oyuna yönelik ve ergonomik olarak daha uygun uzun ömürlü olur sizce. Ayrıca tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bana göre en ergonomik kulaklıkları SteelSeries yapıyor. Gidip bir AVM'de falan deneyin öyle alın ergonomi çok önemliyse.

G PRO X çok da rahat bir kulaklık değil, baş kısmı uzun kullanımda ağrıtır. BlackShark V2 de 3000 TL üstüyken alınmaz. HS80 ve Cloud III hakkında bilgi sahibi değilim.

Kraken düşünüyorsanız V3 değil V3 HyperSense daha iyi olur.
Farkı nedir hocam Hypersense olanın ? İçindeki titreşim motorları mı ? Bu uzun kullanımda rahatsız etme gibi durumlar hakkında bilginiz var mı ? Ayrıca Blackshark v2 Pro arasında hangisi daha iyi olur ?

Farkı nedir hocam hypersense olanın? İçindeki titreşim motorları mı?

Evet.

Bu uzun kullanımda rahatsız etme gibi durumlar hakkında bilginiz var mı?

Kraken'den bahsediliyorsa ergonomi anlamında idare eder bir model, üzeceğini düşünmüyorum.

Ayrıca BlackShark V2 Pro arasında hangisi daha iyi olur?

Fiyatını hak etmiyor, listenize almayın bile.

Kraken V3 HS ihtiyacınızı karşılar, kulaklığa daha fazla para harcamayı çok doğru bulmuyorum açıkçası. 5-6 bin liralara alacağınız kablosuz kulaklığın önerdiğim V3 HyperSense'den çok farkı olmayacak.

Belki Kraken V3 Pro 4500 bandına düşerse alabilirsiniz, V3 HyperSense'nin kablosuzu. Onun dışında boş işler. Stüdyo kulaklığı almıyorsunuz sonuçta, çok kasmaya pek gerek yok.

Son düzenleme:
Evet.

Kraken'den bahsediliyorsa ergonomi anlamında idare eder bir model, üzeceğini düşünmüyorum.

Fiyatını hak etmiyor, listenize almayın bile.

Kraken V3 HS ihtiyacınızı karşılar, kulaklığa daha fazla para harcamayı çok doğru bulmuyorum açıkçası. 5-6 bin liralara alacağınız kablosuz kulaklığın önerdiğim V3 HyperSense'den çok farkı olmayacak.

Belki Kraken V3 Pro 4500 bandına düşerse alabilirsiniz, V3 HyperSense'nin kablosuzu. Onun dışında boş işler. Stüdyo kulaklığı almıyorsunuz sonuçta, çok kasmaya pek gerek yok.
Hocam cevaplarınız için çok teşekkürler. Kafama iyice oturdu verdiğiniz bilgiler doğrultusunda. Tek merak ettiğim bahse konu kulaklığın EQ ayarını yapmak için Razer'in kendi uygulaması ücretli mi ?

Ayrıca hocam zaten mevcutta 7 senedir cloud 2 kullanıyorum. Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı