4500 TL ekran kartı ve işlemci önerisi

Önerebileceğin anakart var mı? Anakart değişirse BIOS da mı değişiyor? Normalde 4500 TL'ydi sizin için 6000 TL yaptım daha fazla yapamayabilirim bütçe yok.
En kötü H510M-K + 10105F al.

En kötü H510M-K + 10105F al.

Hocam zaten şu an Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz 3.06 GHz işlemci kullanıyorum. Bana ya 5 serisi veya 7 lazım alabilirsem. Almışken iyisi olsun istiyorum.

Hocam zaten şu an Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz 3.06 GHz işlemci kullanıyorum. Bana ya 5 serisi veya 7 lazım alabilirsem. Almışken iyisi olsun.
Attığı i3 işlemci sizin 2.elde bulabileceğiniz çoğu eski nesillerden oluşan i5 ve i7 modellerinden daha iyi. Önemli olan i3, i5 veya i7 olmasından ziyade performansı ve güncelliğidir işlemcinin. Kağıt üzerinde i3,i5 veya i7 yazmasının önemi yok. Hangi i3, Hangi i5 ve Hangi i7 olduğu önemli.

Attığı i3 işlemci sizin 2.elde bulabileceğiniz çoğu eski nesillerden oluşan i5 ve i7 modellerinden daha iyi. Önemli olan i3, i5 veya i7 olmasından ziyade performansı ve güncelliğidir işlemcinin. Kağıt üzerinde i3, i5 veya i7 yazmasının önemi yok. Hangi i3, Hangi i5 ve Hangi i7 olduğu önemli.

Attığı işlemci güncel mi? Tüm oyunları kasmadan rahatlıkla oynatır mı?

İleride Windows 11 yükleyebilirim ve başka sürümler çıktığı zamanda aynı şekilde. Bunlarda sıkıntı desteklememe gibi sorun çıkartmazsa alayım.
Windows 11 destekli tabi. Başka sürümlerin çıkmasına çok var ama şu an 7.nesil 5 yıllık işlemciler bile Windows 11 desteklerken sizin işlemciniz de Windows 12 çıkarsa destekler diye düşünüyorum. Ama inanın bunu konuşmak için çok çok erken.

Windows 11 destekli tabii. Başka sürümlerin çıkmasına çok var ama şu an 7.nesil 5 yıllık işlemciler bile Windows 11 desteklerken sizin işlemciniz de Windows 12 çıkarsa destekler diye düşünüyorum. Ama inanın bunu konuşmak için çok çok erken.

Alacağım işlemci destekler değil mi? Şu an benim kullandığım işlemci desteklemiyor mesela o yüzden o konuda biraz şüpheliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı