4500 TL hazır sistem önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı testleri incelemende fayda var.
Ses, soğutma gibi etkisi olur fakat alacağı FPS etkilenmiyor.

FPS etkileyen en önemli 3'lü İşlemci, Anakart, ve RAM boyut ve mhz'leridir.
Doğru işte o ana kart kötü + işlemciyi de düşürecek.

Doğru işte o anakart kötü + işlemciyi de düşürecek.

Mesela % kaç? :)
Bende isterim ASUS STRIX serisi almak sende istersin fakat paran kadarını alıyorsun. 460 TL diye onu atmıştım. Yoksa şu anda belki de en çok satan B450 şu iki modeldir.
Gigabyte B450M S2H.
Gigabyte B450M-H

Özetle eski TÜRKİYE'de (3 yıl öncesi) 1000 1500 TL ile aldığın yüksek seviye anakartlar artık 2500-3000 TL seviyesine kadar çıktılar. Hatta dahada yüksektir bakamıyoruz bile...

Mesela % kaç? :)
Bende isterim ASUS STRIX serisi almak sende istersin fakat paran kadarını alıyorsun. 460 TL diye onu atmıştım. Yoksa şu anda belki de en çok satan B450 şu iki modeldir.
Gigabyte B450M S2H.
Gigabyte B450M-H

Özetle eski TÜRKİYE'de (3 yıl öncesi) 1000 1500 TL ile aldığın yüksek seviye anakartlar artık 2500-3000 TL seviyesine kadar çıktılar. Hatta dahada yüksektir bakamıyoruz bile...
Evet o yüzden S2H modelini almak daha doğru olur :D.

Evet o yüzden S2H modelini almak daha doğru olur :D.

İlk yazdığım yazı direk bu parçayı al demedim. İlk yazdıklarım fiyat aralıklarıydı hesap yapıp kafasında nereden neyi kısıp neyi almalı olarak düşünmesi için. Sonra 1 2 ürün örnek olsun diye en uygun ve en iyi performans almasını sağlayacak benim düşünceme göre işlemci ekran kartı RAM 3' lüsü koydum gerisi X y Z fark etmeden yine attım. Düne göre anakart 460 TL ile çok uygundu. Bugün zaten fiyatı artmış durumda +40 ekleyebilir ya da -40 genel bütçesinden çıkarabilir. Bir çok parçadan böyle yaparak belki 400 500TL genel fiyat düşüyor. Ayrı toplamanın zaten espirisi burada.
Umarım artık anlarsın saldım ben :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı