4500 TL Intel i5 6600K Sistem İçin Anakart ve Ekran Kartı Tavsiyesi

Jhunkyff

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Mayıs Ayı'nda bir oyun sistemi toplayacağım. Bütün parçaları seçtim ama anakart ve ekran kartı konusunda kararsız kaldım, toplayacağım sistemi aşağıda belirttim. Sistem hakkında düşüncelerinizi ve önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Anakart ve ekran kartına toplamda 2000 TL bütçe kalıyor, önerilerinizi bekliyorum.

Sistem Özellikleri:
  • Anakart: Belli değil
  • İşlemci: Intel Core i5-6600K 3,5 GHz 6 MB LGA 1151 İşlemci
  • Ekran Kartı: Belli değil
  • Bellek (RAM): Kingston HyperX Fury Black 8 GB (2x4) DDR4 2666 Mhz
  • SSD: Kingston HyperX FURY Serisi 120 GB 2,5" 7mm SATA 3
  • Depolama: Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA 3
  • İşlemci Soğutucu: SilverStone Tundra Serisi TD03-LITE
  • Kasa: Corsair Carbide Serisi SPEC-02 Mid Tower Siyah ATX
  • Güç Kaynağı: Aerocool KCAS Serisi 80+ Bronze 750W Aktif PFC Modüler Güç Kaynağı
  • Monitör: ASUS VS247HR 23.6'' 1920x1080 2ms (Analog) Full HD Siyah LED
@dgknovck Kardeşim sen bu işlerde bilgilisin bir el atarsan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak Msi z170a gaming m5
Ekran kartı olarak Msi gtx 960 gaming 4g Slı öneririm.Tabi bütçeyi 200 tl aşar.isterseniz r9 390 alabilirsiniz 200tl daha az ödeyip.Ama Slı konfigürasyonu yaparsanız daha performanslı olur.

Anakart olarak Msi z170a gaming m5
Ekran kartı olarak Msi gtx 960 gaming 4g Slı öneririm.Tabi bütçeyi 200 tl aşar.isterseniz r9 390 alabilirsiniz 200tl daha az ödeyip.Ama Slı konfigürasyonu yaparsanız daha performanslı olur.
Teşekkürler ama ben anakart olarak GIGABYTE düşünüyorum.

rt.png

Evga Gtx 970 4gb sc modelini öneririm ekran kartı olarak. Şuan bu kartı kullanıyorum şükürler olsun bugüne kadar hiç bir sorun çıkartmadı. Cw sorunundan çok korkuyordum lakin cw sorunu çıkartmadı.

Biri gtx 970 biri r9 390 önermiş . Ben sana r9 fury önerdim bütçen yetiyorken bu ikisine bakma bu ikisi kötü değil fakat fury daha önde.

Evga Gtx 970 4gb sc modelini öneririm ekran kartı olarak. Şuan bu kartı kullanıyorum şükürler olsun bugüne kadar hiç bir sorun çıkartmadı. Cw sorunundan çok korkuyordum lakin cw sorunu çıkartmadı.
Cw sorunu nedir biraz açar mısın ?

Biri gtx 970 biri r9 390 önermiş . Ben sana r9 fury önerdim bütçen yetiyorken bu ikisine bakma bu ikisi kötü değil fakat fury daha önde.
Bütçem Anakart ve Ekran Kartı için toplamda 2000 TL sen 2000 TL'ye Ekran Kartı öneriyorsun Anakart gökten mi gelecek

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı