4500 TL İntel İşlemcili PC Toplama

İşlemci de nesil olarak bir şey fark ediyor mu ve nasıl anlayabiliriz kaçıncı nesil olduğunu? Bana da öyle geldi ana kart biraz abartıya kaçmış sanki VATAN COMPUTER - ASUS - MaximusVGENE Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2800MHz(O.C.)SATA 3.0USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart işimi görebilecek bir ana kart gibi görünüyor.

- - - Güncellendi - - -

CPU: VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 3570K Soket 1155 3,4GHz 6MB Cache 22nm
Anakart: VATAN COMPUTER - ASUS - MaximusVGENE Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2800MHz(O.C.)SATA 3.0USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart
RAM: VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram
HDD: VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk
Ekran Kartı: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX680 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart
Kasa: VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER
PSU: VATAN COMPUTER - THERMALTAKE - TOUGHPOWER GRAND 80PLUS GOLD MOD
SSD: VATAN COMPUTER - INTEL - 240GB 335 Serisi Sata 3.0 SSD (500MB Okuma / 450MB Yazma) - Solid State Disk Bu PC nasıl sizce oyun için topluyorum %25 indirimle 3359,25 TL geliyor. %25 indirim yaparlar mı parçaların hepsine?

Nesil olarak en son nesil İ7 olduğuna göre sondan ikinci nesilde İ5 oluyor. Oyunlarda iki işlemci arasında fark yok, İ5 alırsan paran cebinde kalır. Anakart olarakta seç GD55 bile olur. Çok fazla düşünüecek birşey yok.

Benim tavsiyem;

İşlemci İ5 3570K OC yapmıycaksan 3570

Anakart Asus maximum v gene

Kasa olarakta hoşuna giden bir tane al, R400 olabilir ben kullanıyorum, kaliteli ve sağlam. Diğer bileşenler zaten iyi değiştirmeye gerek yok. Seçim senin para var diye abartmak yersiz, işini görücek uygun fiyatlı bir bilgisayar toplaman daha mantıklı. 4500 de harcasan 3000 de harcasan 5, 6 yıl sonra yenilemen gerekicek. Teknoloji hızlı ilerliyor :)

- - - Güncellendi - - -

PSU ve kasayı beraber al, daha uygun olur. Vatanda hafta sonları indirim var, hafta içi alma sakın :)

- - - Güncellendi - - -

Vatanın stoklarında GTX680 yok, eksende var ordan alabilirsin. http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=95426

3570k'dan şaşma. 3770k'ya para verme. Gerekirse o paraya SSD al, klavye fare al ama o kadar parayı işlemciye verme.

Pek anlamıyorum o yüzden direk gidip fiyatı yüksek olan iyidir deyip alıyordum :) ama yanlış yapıyormuşum. Bu arada mevsres geçmiş olsun kardeşim.

- - - Güncellendi - - -

Evet OC yapmayı düşünüyorum bir şey soracaktım. ASUS GTX680 DCUII TOP araştırırken ekran kartlarında GPU iyi veya kötü çıkma ihtimali varmış öyle bir şey var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
TOP modeli özel seçilmiş işlemcilere sahiptir ve OC potensiyeli yüksektir. İyi kötü muhabbeti de bazı ekran kartlarının OC potansiyeli aynı modellere göre fazla olur. Sistemin güzel oldu, hayırlı olsun. Ekran kartını da eksenden alabilirsin, vatanın stoklarına ne zaman geleceği belli olmaz.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı