4500 TL Monitörlü Sistem Toplama

pixstudio

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Bir arkadaşımın ₺4500 bütçesi var ve bilgisayar toplamak istiyor. Benden yardım istedi benim de aklıma ilk burası geldi. Yalnız bu bütçenin içerisinde monitör de olmalı. Sistem AMD olursa çok daha iyi olur. Bu bütçeye en performanslı sistemi önerirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba.
Öncelikle nasıl bir sistem istediğini belirlemeli. APU mu CPU+GPU mu?
Eğer CPU+GPU seçerse,
Buraya Tıklayarak sistemi inceleyebilir ve ramleri 16GB yaparak satın alabilir.
Eğer APU Seçtiyse
Uygun anakart ram depolama ve kasayı aldıktan sonra Ryzen 5 3200G veya Ryzen 5 3400G işlemci takabilir.
İyi kullanımlar :)

Merhaba.
Eğer CPU+GPU seçerse,
Eğer APU Seçtiyse
Uygun anakart ram depolama ve kasayı aldıktan sonra Ryzen 5 3200G veya Ryzen 5 3400G işlemci takabilir.
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ediyorum. :) Haklısınız eksik bilgi verdiğim için özür dilerim. Sistem CPU+GPU olacak. Kurgu ve photoshop işleri yapacak aynı zamanda boş vakitlerinde oyun da oynuyor. Gönderdiğiniz sistemi inceledim ancak performans testine pek bakmadım. Şimdi inceleyeceğim. Bu arada başka sistem tavsiye etmek isteyen olursa bekliyorum. Tekrardan sağ olun. :)

Merhaba.
Eğer CPU+GPU seçerse,
Eğer APU Seçtiyse
Hocam siz öneri yapmayın adamın 4500 tl bütçesi var rx 470 ryzen 3 önermişssiniz...
şuan vaktim yok daha sonra öneri sistemi yazarım ama üstteki sistemi almanız mantıklı değil o kadar bütçeniz varken kullanmak lazım şaka gibi ya adam 4500 bütçeye apu önermiş...

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ediyorum. :) Haklısınız eksik bilgi verdiğim için özür dilerim. Sistem CPU+GPU olacak. Kurgu ve photoshop işleri yapacak aynı zamanda boş vakitlerinde oyun da oynuyor. Gönderdiğiniz sistemi inceledim ancak performans testine pek bakmadım. Şimdi inceleyeceğim. Bu arada başka sistem tavsiye etmek isteyen olursa bekliyorum. Tekrardan sağ olun. :)
Şöyle bir sistemde iş görebilir ama monitör seçimi size kalmış :)
Ryzen 5 2600
A320 çipset gigabyte anakart
8/16 gb 3000mhz gskill ripjaws v
1050ti veya 1650
Powerboost C103B
Adata SU630
Kaç tl ediyor bilmiyorum ama sağlam iş yapar :)
Hocam siz öneri yapmayın adamın 4500 tl bütçesi var rx 470 ryzen 3 önermişssiniz...
şuan vaktim yok daha sonra öneri sistemi yazarım ama üstteki sistemi almanız mantıklı değil o kadar bütçeniz varken kullanmak lazım şaka gibi ya adam 4500 bütçeye apu önermiş...
Adam monitörde ekliyor sisteme önerim sağlam olmamış olabilir ama bana laf sokmanızın falan bir anlamı yok burada hepimizin amacı yardım daha kibar bir şekilde hatamı belirtebilirdiniz burası yardım platformu değil mi :)

Şöyle bir sistemde iş görebilir ama monitör seçimi size kalmış :)
Ryzen 5 2600
A320 çipset gigabyte anakart
8/16 gb 3000mhz gskill ripjaws v
1050ti veya 1650
Powerboost C103B
Adata SU630
Kaç tl ediyor bilmiyorum ama sağlam iş yapar :)

Adam monitörde ekliyor sisteme önerim sağlam olmamış olabilir ama bana laf sokmanızın falan bir anlamı yok burada hepimizin amacı yardım daha kibar bir şekilde hatamı belirtebilirdiniz burası yardım platformu değil mi :)
Ya lütfen yanlış anlamayın amacım sizi kırmak değildi 4500 tl sizin yazdığınız gibi apu toplarsa parayı boşa atmış olur o yüzden biraz sert olmuş olabilir yazdıklarım kusura bakmayın ama gerçekten o parayı çöpe atmasını istemediğimden :D

Hazır sistem önerileri gelmiş hemen. Kardeşim hava alamayan, önünde cam olan kasaları sırf RGB diye tercih etme. Ayrıca arkadaşın Photoshop ile de uğraşıyormuş, o zaman TN panelli monitörlerden de uzak durması gerekiyor.

Eğer 240 GB SSD yetecekse ekran kartını farklı bir siteden RX 580 alabilirsiniz. Öyle yapacaksanız da Armor modelini almayın.
IMG_20190731_093115.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı