4500 TL Oyun/Yayın Amaçlı Sistem Önerisi

• i7 6700 işlemci
  • B150 anakart
  • 2133MHz 8 GB tek modül bellek (1-2 yıl sonra upgrade amaçlı ikinci aynısından modül eklenir.)
  • Ekran kartını şu sıralar alacak olsam R9 Fury alırdım daha sonra alacak olsam R9 490, R9 490X yada GTX 1070 alırdım.
  • Orta halli bir kasa
  • 600W 80+ plus bronz sertifikalı PSU (R9 Fury için 700W yada 750W PSU)
  • Orta halli 240 GB SSD
  • HDD daha sonra
  • Monitör zaten belli

Ben kişisel olarak sistemde en çok değer verdiğim şey monitör. Yukarıdaki monitör kötü değil süper ama ben yinede çok daha iyisini almak için gider işlemciden oradan buradan kısarım. :D
Mesela i7 6700 yerine i5 6600 alırım hatta i5 6600 yerine i5 6500 alırım sebebi turbo frekansı 0,3GHz daha az olan 6500'ü alır oradan dahada fazla fiyat kırar onuda monitöre yatırırım. :D
PSU'yu bronz sertifikalı değilde sadece 80+ plus olanını alarak oradan da 50-60 kazanır onuda monitör derken muazzam bir monitörüm olurdu. :D
Yani sistem bana oyunlarda 30 üzeri FPS verdiği sürece her şeyden kısar monitöre ve ses sistemine yatırırım. Senin beklentin daha farklı yukarıdaki temsili listeyi gönül rahatlığı ile alırdım aynı beklentiler içerisinde olsaydım.

• i7 6700 işlemci
  • B150 anakart
  • 2133MHz 8 GB tek modül bellek (1-2 yıl sonra upgrade amaçlı ikinci aynısından modül eklenir.)
  • Ekran kartını şu sıralar alacak olsam R9 Fury alırdım daha sonra alacak olsam R9 490, R9 490X yada GTX 1070 alırdım.
  • Orta halli bir kasa
  • 600W 80+ plus bronz sertifikalı PSU (R9 Fury için 700W yada 750W PSU)
  • Orta halli 240 GB SSD
  • HDD daha sonra
  • Monitör zaten belli
Ben kişisel olarak sistemde en çok değer verdiğim şey monitör. Yukarıdaki monitör kötü değil süper ama ben yinede çok daha iyisini almak için gider işlemciden oradan buradan kısarım. :D
Mesela i7 6700 yerine i5 6600 alırım hatta i5 6600 yerine i5 6500 alırım sebebi turbo frekansı 0,3GHz daha az olan 6500'ü alır oradan dahada fazla fiyat kırar onuda monitöre yatırırım. :D
PSU'yu bronz sertifikalı değilde sadece 80+ plus olanını alarak oradan da 50-60 kazanır onuda monitör derken muazzam bir monitörüm olurdu. :D
Yani sistem bana oyunlarda 30 üzeri FPS verdiği sürece her şeyden kısar monitöre ve ses sistemine yatırırım. Senin beklentin daha farklı yukarıdaki temsili listeyi gönül rahatlığı ile alırdım aynı beklentiler içerisinde olsaydım.
Kardeşim gerçekten hiç sıkılmadan bütün sorularıma cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Ben Stream amaçlı bir pc toplamak istediğim için işlemcinin güçlü olmasını istedim. Birde laptop kullanıcısı olduğum için hep Nvdia kullandım o yüzden alışkanlık diyelim ekran kartı konusuna da. Monitör konusuna gelince de biraz haklısın aslında (2017 yılının ilk 6 ayı içinde elimdeki monitörü satıp daha 2k yı bana en iyi şekilde yaşatacak bir monitör almayı da düşünüyorum aslında). Acele etmemin sebebi de artık laptop ta yeni oyunları düşük ayarda oynamaktan gerçekten sıkıldım ki bendeki lap top çokta kötü sayılmaz 6 ay önce aldım (laptop ihtiyacım olduğu için aldım). gtx 960m i-5 4210h işlemciye sahip ama yine de yeni oyunları düşük ayarda oynuyorsun ve keyif alamıyorsun. Butun yaz full Hd yüksek yada Ultra ayarda oyun keyfi yaşamak istiyorum.

R9 380X ile GTX 980M aynı seviyede, birde laptop monitörü ile şuan alacağını kıyaslarsak pentium dan i7 işlemciye geçiyormuş gibi görüntüde ki kalite farkını alacaksın. Yani çok mutlu edecek seni alacağın sistem.

R9 380X ile GTX 980M aynı seviyede, birde laptop monitörü ile şuan alacağını kıyaslarsak pentium dan i7 işlemciye geçiyormuş gibi görüntüde ki kalite farkını alacaksın. Yani çok mutlu edecek seni alacağın sistem.
Bu yaz o zaman 7/24 oyun keyfi gibi gözüküyor bnm için. Bu arada video falan izleyerek montajı kendim yapabilir miyim sence? Video falan izleyip hayatım da ilk defa bilg. toplucam ama video izleyerek yapabilirim diye düşünüyorum aslında. Ama dersen ki bu iş seni aşar toplamak kolay değil dersen zorunlu olarak para verip toplatıcam (Para vermek istemediğim için soruyorum)

Ne videosu gerek yok izlemeden de takarsın, çocuk oyuncağı. O videolar beyni olmayanlar için. Her bileşenin kablonun vidanın falan yeri belli. Yani yanlış takma ihtimali yok, ona göre tasarlanıyor. Zaten ürünlerin kullanım kılavuzları var en kesin bilgi onlarda yazıyor, mesela belleği hangi slota takacağını anakart kılavuzundan bakacaksın diğerlerine bakman bile lazım değil.

Intel işlemcili sisteme AMD ekran kartının takılabildiğini gösteren videonun altına, AMD işlemcili sisteme Nvidia ekran kartı takılır mı ve Intel işlemcili sisteme AMD ekran kartı takılır mı diye yorum atan beyinsizler çok olduğundan, bilgisayarı HDMI ile TV'ye nasıl bağlarız gibi basit ötesi videolar hazırlayan beyinli arkadaşları kınıyorum, değerli zamanlarını harcıyorlar.

Ne videosu gerek yok izlemeden de takarsın, çocuk oyuncağı. O videolar beyni olmayanlar için. Her bileşenin kablonun vidanın falan yeri belli. Yani yanlış takma ihtimali yok, ona göre tasarlanıyor. Zaten ürünlerin kullanım kılavuzları var en kesin bilgi onlarda yazıyor, mesela belleği hangi slota takacağını anakart kılavuzundan bakacaksın diğerlerine bakman bile lazım değil.
Kardeşim gerçekten çok teşekkür ederim yardımların için. Artık tarihi bekleyip keyif yapmak kaldı :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı