4500 TL PC Toplama

Myusuft27

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522781251
Yakın zamanda oyun amaçlı bir PC toplamayı düşünüyorum. Kesin karar verdiklerim şunlar:
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB Cache Sata3 Masaüstü Disk ST1000DM010
Palit GeForce® GTX1060 6GB JetStream Ekran Kartı (NE51060015J9-1060J)
Team DDR4 8GB 2666MHz T-Force Dark Gaming Soğutuculu Ram Bellek (TM4TD266681RD)
Dark Spartan 600W 80+ 5 Fanlı, RGB LED ve Uzaktan Kumandalı, Akrilik Yan Panel ATX Oyuncu Kasası (DKCHSPARTAN600) - <span style='color:red;'>R</span> <span style='color:green;'>G</span> <span style='color:blue;'>B</span> - Bilgisayar Bileşenleri
Daha sonra RAM ve SSD ekleyeceğim.
Kararsız kaldığım kısım ise işlemci ve buna bağlı olarak anakart. Bütçem Maximum 4500 bu sınırı geçemem. Aklıma takılan her şeyi soracağım olabildiğince çoğuna cevap verirseniz sevinirim.
1) Bu bütçeye bağlı olarak hangi işlemci ve anakartı önerirsiniz?
2) Aslında GTX 1070 almayı düşünüyordum fakat daha sonra GTX 2000 serisinin yakında geleceğini öğrendim ve 2-3 yıl bu ekran kartını kullanıp daha sonra 2000 serisinden ekran kartı almak daha mantıklı geldi. Sizce de mantıklı mı?
3) Bu bütçenin haricinde aksesuar olarak G402 mouse, Cooler Master Pro L klavye ve Arctis 3 kulaklık almayı düşünüyorum, bunlar iyi midir? (Bunların yerine tavsiye verecek olanlar lütfen yerine önerdikleri şeyin fiyatını geçmesin.)
4) Kasanın PSU'su gördüğünüz gibi 80+ ama Bronze sertifikası yok, bu problem oluşturur mu?

1) AMD Ryzen 5 1600 3.60GHz/3.40GHz 16MB Cache Soket AM4 Fiyatı

Gigabyte AB350 Gaming 3 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 ATX Anakart

2)Evet mantıklı.

3)İyidir.

4)Oluşturmaz. Ancak o kasa ve PSU'yu önermiyorum. Alternatif önerilere açıksanız, öneri yapabilirim o fiyat segmentinde.
Öncelikle cevap veremediğim için üzgünüm. Büyük harf kullanımından uyarı almışım.

1)Kasa ve PSU tavsiye ederseniz çok memnun olurum. Fiyatı benim seçtiğim kasa ve PSU’yu biraz geçebilir. RGB olması daha iyi olur ama kaliteli olduktan sonra şart değil.
2) İşlemci ve anakart olarak siz Ryzen 1600 önermişsiniz diğer bir arkadaş da Intel i5 8400 önermiş. Sizce neden Ryzen 1600? @Oreki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz i5 8400 önermişsiniz, diğer bir arkadaş da Ryzen 1600 önermiş. Sizce neden i5 8400? @Pantheon

Son düzenleme:
İ5 8400, 1080P oyunculuk için daha performanslı bir işlemci. Ancak Ryzen 5 1600 saf güç olarak daha güçlü. Yani daha uzun ömür sunuyor demek bu.

Birimiz FPS odaklı toplamış, birimiz ise uzun ömürlülük odaklı. Tercih sizin.

Kasa ve PSU için bütçeniz nedir?

İ5 8400, 1080P oyunculuk için daha performanslı bir işlemci. Ancak Ryzen 5 1600 saf güç olarak daha güçlü. Yani daha uzun ömür sunuyor demek bu.

Birimiz FPS odaklı toplamış, birimiz ise uzun ömürlülük odaklı. Tercih sizin.

Kasa ve PSU için bütçeniz nedir?
Kasa ve PSU için toplam bütçem 500-600₺.
Eğer Ryzen 1600 alırsam 2 yıl sonraki ekran kartı değişimimde ekran kartı dışında bir şey değiştirmem gerekir mi?

NZXT S340

FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus

Hayır, gerekmez. İki işlemciyi de tercih edebilirsiniz. Aklınıza en çok yatanı yani.
Aslında aklımda olan şey sitelerin toplama PC yerinden toplamak çünkü PC’yi kendim toplayamam, bu yüzden mümkünse kasa ve PSU’yu aynı yerden önerirseniz daha çok işime yarar. Demek istediğim normalde teknobiyotik’ten almayı düşünüyorum, ama itopya, sinerji vb. gibi yerler de olabilir, bütün parçaları aynı yerden alacak şekilde kasa ve PSU önerirseniz çok memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı