4500 TL telefon önerisi

Kamera, işletim sistemi, akıcılık vs önemli benim için peki 2.el de neye dikkat etmeliyim.

İştelim sistemi ve kamera önemliyse X3 Pro modelini direkt eleyin.

2. el alırken pil sağlığı ve cihazın bir arızası olup olmadığını kontrol edin hocam.

Özellikle SE alırsanız pil sağlığına çok dikkat edin çünkü SE 2020 batarya olarak zaten günümüze göre geride kalan bir cihaz.

Sıfır olarak Samsung A52 öneririm. 2. el olarak batarya önemliyse iPhone X, çok fazla önemli değilse SE 2020 önerebilirim.

İştelim sistemi ve kamera önemliyse X3 Pro modelini direkt eleyin.

2. el alırken pil sağlığı ve cihazın bir arızası olup olmadığını kontrol edin hocam.

Özellikle SE alırsanız pil sağlığına çok dikkat edin çünkü SE 2020 batarya olarak zaten günümüze göre geride kalan bir cihaz.

Sıfır olarak Samsung A52 öneririm. 2. el olarak batarya önemliyse iPhone X, çok fazla önemli değilse SE 2020 önerebilirim.

Yani batarya hem önemli hem değil gibi diyebilirim bir sabah 10'dan akşam 9A kadar beni rahatça çıkarsın yeterli olmadı powerbankle falan dolasıcam artık peki SE ve X in arasında ne gibi bir performans farkı var biliyor musunuz?

Yani batarya hem önemli hem değil gibi diyebilirim bir sabah 10'dan akşam 9A kadar beni rahatça çıkarsın yeterli olmadı powerbankle falan dolasıcam artık peki SE ve X in arasında ne gibi bir performans farkı var biliyor musunuz?

Ciddi performans farkı var SE ve X arasında, fakat günümüzde standart kullanımda bu farkı pek hissedemezsiniz çünkü ikisi de hala performanlarını koruyor.

Aga A52 kullanıcısı olarak diyorum. Cihaz güzel. Full sarjla 90Hz ekranla 6-8 saat arası ekran süresi alıyorsun. Hiç ekran kapatmadan yani. Ben test için yapmıştım yani ekranı kapatmadım en net 6*7 saat aldım. Ki öylede kullanılmaz :) yani 9 saati rahat görür gibi 90 Hz'de. 60 Hz aldığında biraz daha uzun süre seni götürü bataryası.

Aga A52 kullanıcısı olarak diyorum. Cihaz güzel. Full sarjla 90Hz ekranla 6-8 saat arası ekran süresi alıyorsun. Hiç ekran kapatmadan yani. Ben test için yapmıştım yani ekranı kapatmadım en net 6*7 saat aldım. Ki öylede kullanılmaz :) yani 9 saati rahat görür gibi 90 Hz'de. 60 Hz aldığında biraz daha uzun süre seni götürü bataryası.

Teşekkür ederim tavsiye bilgi için fakat Android'ler 1 2 sene sonra donma ve kasma yapmaya başlıyor A52 versiyonun kamerası nasıl bilmiyorum fakat iPhone kameraları daha iyi diye biliyorum tercihim 2.el iPhone olacak fakat modelde karar veremedim.
X modeline göre daha iyi cihazlar. Kamera olarak fikrim yok, ama batarya olarak SE 2020 modeline göre daha iyiler fakat performans olarak daha gerisindeler.

Fiyat performans olarak SE önde oluyor o zaman değil mi?

@Halodayi19 A52 modeli 1-2 sene sonra kasmaz, tamamen antik çağdan kalma bir şehir efsanesi dediğiniz şey :D

Gidip en ucuz model Android alırsanız en yüksek segment iPhone'a göre daha hızlı kasması normal.

Kamera olarak söylediğiniz iPhone modeller daha iyi A52'den evet ama bunun sebebi söylediğiniz iPhone cihazların daha üst segment olmasıdır.
Fiyat performans olarak SE önde oluyor o zaman değil mi?

Evet, yalnız SE ekran boyutu ve batarya olarak fazlaca gerilerinde kalıyor bunu belirtmem gerek.

Geri
Yukarı