4500 TL'ye bilgisayar önerisi

• Konuyu başlatan cucci
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 568
Peki senin dediğin anakart 16gb ram destekliyor değil mi ve o anakartı nerden bulabilirim

Sıkıntı benim için mükemmel daha önce hiç bilgisayarım olmadı
Aslında çok düşük mebila yine. İşlemci en azından bu olmalı;

720P'de orta yüksek ayarlar ile 60 FPS alabilirsin bu parayla.

Sıkıntı yok benim için mükemmel daha önce hiç bilgisayarım olmadı

Dostum 1 ay önce kendi topladığım bilgisayarı önerebilirim. 4200 gibi bir fiyata geldi (kasa PSU SSD sıfır)

Anakart P7H55-M
16 GB DDR3 RAM.
RX 460 2 GB OC Sapphire.
X3440 işlemci (stok halini kullanıyorum)
600W Aerocool VX Plus PSU.
Kasa.
128 GB SSD.

Total'de 4K ya yakın tutuyor.
Rainbow'da 120-80 FPS arası git gel yapıyor.
MC 130-150 FPS OptiFine ile birlikte.
LoL 90-70 FPS arası.

Dediğin oyunları rahatlıkla oynatır diye düşünüyorum.

Eğer işlemciye OC yaparsan dediğim değerlerden 10-20 FPS oyuna göre değişir FPS artışı alabilirsin.

Powersupley'i 500W alabilir miyim?

Rx460 var ekran kartı ama işlemcinin içindeki grafik kartı güçlü mü Rx 460 kadar

İlerde upgrade yaparım onu

İlerde upgrade yaparım onu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güçleri yakın birbirine.
İleri de çok çok güçlü bir ekran kartı takana kadar 5600G ile çok güzel idare edilir.

Zira ben yola böyle çıktım şimdi ekran kartı alasım bile gelmiyor. Yetiyor bana bir sürü oyun bitirdim :D.

5600G üstelik çok güçlü bir işlemcidir.

Benim topladığım sistem biraz eski kalıyor. İşlemci değiştireceğin zaman direkt anakart değiştirmek zorunda kalıyorsun. Benim de APU sistem toplama imkanım vardı ileride ekran kartı eklerim diye düşünüyordum. Sonrasında direkt böyle bir sistem topladım memnun muyum evet ama çok da fazla yeterli değil 3 aya kadar anakart RAM işlemci setini satıp daha güncel bir sistem toplamayı düşünüyorum. APU sistem önermem ama sana kalmış dostum.

Ek olarak işlemci overclokla güzel yerlere gelebiliyor. İleride kule tipi soğutucu ile güçlü bir ekran kartı kullanabilirsin.

Anakart RAM işlemci setini ben ikinci el olarak almıştım 1500-2000 arası değişiyor fiyatı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı