45000 TL sistem önerisi

Bütçe
45000

127099

Kilopat
Arkadas icin asagidaki parcalari sipariş ettik, yorumlarinizi alabilir miyim? Henuz monitor + klavye + mouse + kulaklik siparisini vermedik bu konuda tercih ve tavsiyelerinizi paylasirsaniz sevirinim. Ozellikle monitor icin 27 inch IPS panel 1440P'min 144Hz monitor alacagiz hangi marka ve model daha cok tavsiye ediliyor?

Asaigdaki listede guc kaynagini bulamadim icin eklemedim MSI MAG A850GL tercih ettik.

Pcpartpicker part list: https://de.pcpartpicker.com/list/ybnwVW

CPU: Intel Core i5-13400F 2.5 GHz 10-Core Processor (€213.91 @ galaxus)
Motherboard: ASUS Prime B760-Plus D4 ATX LGA1700 motherboard (€135.32 @ Amazon deutschland)
Memory: Kingston Fury Beast 32 GB (2 X 16 GB) DDR4-3600 CL18 Memory (€71.89 @ notebooksbilliger.de)
Storage: Western Digital Black SN850X 2 TB M.2-2280 PCI-e 4.0 X4 NVMe Solid state Drive (€123.88 @ mindfactory)
Video Card: ASUS Dual OC GeForce RTX 4070 12 GB video Card (€639.00 @ computeruniverse)
Case: MSI MAG Forge 100R ATX mid Tower case (€69.00 @ galaxus)
Total: €1253.00
Prices include shipping, taxes, and discounts when available.
Generated by pcpartpicker 2023-08-23 10:20 cest+0200

merhaba, öncelikle hayırlı olsun sistem gayet iyi birkaç şeye daha dikkat etseymişsiniz çok daha iyi olabilirmiş ama böylede gayet iyi. RAM DDR5 tercih edilebilirdi ve işlemci i7 yapılabilirdi ama gene de kötü değil. Güle güle kullanın. https://www.hepsiburada.com/gigabyt...a=Ebrar+Bilgisayar&url_src=and-product-detail
Sistemi kullanacak arkadas oyun amacli kullanacak bu sebeple i7 ye gerek duymadik, bir cok incelemede ve becnhmarkta i5 13gen 4070 i fazlasi ile besliyor, butceyi asmamak adina i5 yeter dedik. DDR5 e gecince RAM ile birlikte anakartida degistirmek gerekiyor buda yine butceyi yukseltmek demek, izledigimiz vidyolarda aradaki fiyat farkina degecek anlamli bir performans artisi goremedik acikcasi.

Sistem iyiymiş hocam güle güle kullanın, monitör klavye mouse için ayırdığınız bir bütçe var mıydı?
Acikcasi onu sormadim, ama 27 inch IPS monitorler 9-10 bin civarinda, bu fiyat bandinda 3 assagi 5 yukari sorun olmayacktir. Kulaklik icin sanirim 3000 Tl ye guzel urunler bulmak mumkun.
Klavye ve Mouse icin her turlu tavsiyeye acigim, hic bir fikrim yok.

Hocam monitör olarak Samsung Odyssey G5 LC27G55TQBUXUF olabilir 144Hz 1ms gecikme süresi ve 2560x1440. Klavye olarak önerim yok ama önermediğim Gamepower Ogre var. Red switch ve RGB'si ile güzel bir klavye olsa da hem yay sesi diğer klavyelere göre biraz fazla hem de bir tık kronik, tuşlar bozulabiliyor. Mouse ne tür oyunlar oynadığınıza bağlı değişebilir ama CS Valo oynadığınızı kabul edersek Zowie olabilir. Her türlü oyunu oynuyorsanız Logitech G203 iyi denebilir. Benim bilmediğim çoğu marka var diğer hocaların da iyi tavsiyeleri vardır.

Hocam monitör olarak Samsung Odyssey G5 LC27G55TQBUXUF olabilir 144Hz 1ms gecikme süresi ve 2560x1440. Klavye olarak önerim yok ama önermediğim Gamepower Ogre var. Red switch ve RGB'si ile güzel bir klavye olsa da hem yay sesi diğer klavyelere göre biraz fazla hem de bir tık kronik, tuşlar bozulabiliyor. Mouse ne tür oyunlar oynadığınıza bağlı değişebilir ama CS Valo oynadığınızı kabul edersek Zowie olabilir. Her türlü oyunu oynuyorsanız Logitech G203 iyi denebilir. Benim bilmediğim çoğu marka var diğer hocaların da iyi tavsiyeleri vardır.
Monitore baktim simdi ama curved monitormus, yukarida bahsetmemisim ama flat screen bakiyoruz. Yinede tesekkurler tavsiye icin. AOC 27g2s bulduk bir tane onu inceliyoruz su anda

Yeni konular

Geri
Yukarı