İşten nasıl çıkabilirim?

Enes2009max

Decapat
Makaleler
4
Daha fazla  
5 6 aydır bir sitede paket servis çalışıyorum fakat beni çok yoruyor ve baskı yapabiliyorlar. Çıkmayı çalışıyorum bu sefer de baskı yapıyorlar kısacası işi değiştirmek istiyorum. Nasıl çıkarım bu işten?

İşin çok yorucu olduğundan falan bahset onlara mutlu olmadığından falan anlat zaten bir şey demezler karışamazlar.

5 6 aydır bir sitede paket servis çalışıyorum fakat beni çok yoruyor ve baskı yapabiliyorlar. Çıkmayı çalışıyorum bu sefer de baskı yapıyorlar kısacası işi değiştirmek istiyorum. Nasıl çıkarım bu işten?

Herhangi bir hak ihlali olmaması için ihbar süreleri vardır. Buna uymazsanız işveren ihbar süresi tazminatı alabilir sizden.
Eğer 6 aydan az çalıştıysanız 2 hafta önceden. 6 aydan fazla çalıştıysanız 4 hafta önceden yazılı şekilde dilekçeyle baskı bahanesi, sağlık sebepleri bahanesiyle insan kaynaklarına belirtmeniz gerekiyor. Veya direkt yüz yüze de konuşabilirsiniz ama yazılı olarak yazmanız şart.

Paketçilik zor iş, ve bu tip baskılar her işyerinde olabilir. Ama işyerinde sana baskı yapıyorlarsa, buna izin veren sensin ne yazık ki. Muhtemelen gereğinden fazla samimi olmuşsundur oradaki insanlarla. Baskıyı bırak, ezmeye bile çalışanlar olacaktır.

Ayrıca iş çok yorucu demek nedir ya? Her iş öyle ya da böyle zordur :D Kaldıramadığın bir işse istifa et, ama sorduğun soru çok sıkıntılı. Bu soru şekliyle sanırım bizim şöyle bir cevap vermemizi istiyorsun;

''Ula böyle soru olur mu, s*çayım işine gücüne deyip vur kapıyı çık'' gibi gibi. Maalesef o bende yok. Git patrona söyle insan gibi, ''ben istifa ediyorum'' diye.

Geri
Yukarı