4500TL 144-165 IPS monitör önerisi

Ben olsam 240 alırdım yani, CS:GO ve Valorant oynuyorsanız çok daha fazla zevk alırsınız oyundan, gelecekte sistem yükseltmesi yaparsanız 50 dolar farkla 240 almadığınız için çok üzülürsünüz, sonrasında bir daha monitör masrafı çıkar.

Ben olsam 240 alırdım yani, CS:GO ve Valorant oynuyorsanız çok daha fazla zevk alırsınız oyundan, gelecekte sistem yükseltmesi yaparsanız 50 dolar farkla 240 almadığınız için çok üzülürsünüz, sonrasında bir daha monitör masrafı çıkar.

Şu anda 4500 maxında Max'ı daha yukarıya çıkamıyorum maalesef.

Rekabetçi oyuncuysanız;

Hikayeli oyunlar da oynuyorsanız;

24 inç 144 hz bir monitör için 4500 lira harcamaya gerek yok bence.

Rekabetçi oyuncuysanız;

Hikayeli oyunlar da oynuyorsanız;

24 inç 144 Hz bir monitör için 4500 lira harcamaya gerek yok bence.

TN panel alınır mı? Renkler falan dizi film izlerken sorun yaratır mı?

TN panel alınır mı? Renkler falan dizi film izlerken sorun yaratır mı?
IPS'den ilk geçişte 2 gün renk solukluğu sorunu yaşarsınız, onun dışında film izlerken falan hiç bir sorun çıkarmaz. Attığım monitör 240 hz olmayan en iyi oyuncu monitörü bu arada 0.5ms gtg değeri var. Fakat üst seviye rekabetçi oyuncu değilseniz IPS olanı almanızı öneririm, fiyatları aynı zaten. Ben daha ucuz olduğu için TN aldım ve hiç bir fark göremiyorum artık IPS monitörümle arasında. İlk geçişte biraz soluk geldi tabii.

IPS'den ilk geçişte 2 gün renk solukluğu sorunu yaşarsınız, onun dışında film izlerken falan hiçbir sorun çıkarmaz. Attığım monitör 240 Hz olmayan en iyi oyuncu monitörü bu arada 0.5ms GtG değeri var. Fakat üst seviye rekabetçi oyuncu değilseniz IPS olanı almanızı öneririm, fiyatları aynı zaten. Ben daha ucuz olduğu için TN aldım ve hiçbir fark göremiyorum artık IPS monitörümle arasında. İlk geçişte biraz soluk geldi tabii.

Ghosting olur mu acaba benim aldığım modelde ASUS TUF serisindendi ama Curved+VA panel olunca ghosting kaçınılmaz oluyor galiba.

Dostum 0 alığım monitörde bile sorun çıkıyor teknoloji konusunda şansım iyi değil ikinci el bakmıyorum o yüzden.

Dell iyi bir marka mı bilmediğim için soruyorum en azından monitör sektöründe.
İkinci el "garantili" dedim. Garantili ürün ikinci el ile sıfır ürün arasında fark yok. Bozuk çıksa bile garantiye yollarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı