4500TL'ye sistem

Kübickhon

Kilopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Allah nasip ederise bu yıl (2016) bir sistem toplayacağım. Daha önce hiç sistem toplamadığım için bilgili abilerimden bilgi almak istedim.
Öncelikle aklımdaki sistem;
  • Anakart:MSI Z97A Gaming 6
  • Ekran Kartı: MSI Nvidia GTX 970 Gaming
  • İşlemci:İntel Core İ5 4690K
  • Kasa:Cooler Master HAF 912 Advanced (750 watt güç kaynaklı)
  • Ram:Kingston HyperX Savage 1x8 GB Red
  • SSD:Kingston HyperX Savade 240 GB Sata 3.0
  • HDD:Seagate Barracuda 1TB 3,5'' 64 MB Cache 7200pm
  • İşlemci Fanı:BULAMADIM :( stok düşündüm.
Şimdi bu sistem iyimi? GTA 5 Ultra'da oynatır mı oynatır ise kaç FPS?
Uyumlu mu?
Sizden de zahmet olmayacak ise sistem tavsiyeleri istiyorum iki isteğim var;
  1. Kasa Coolerm MasterHAF 912 Advanced (güç kaynaklı)
  2. Güncel oyunları en azından High'da kaldıracak bir sistem olursa güzel olur. Şimdiden teşekkürler, bol mavi ekransız günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun.
Ekran Alıntısı.PNG

Soğutucu:
http://www.hepsiburada.com/silverst...uyumlu-islemci-sogutucusu-sst-ar01-p-BD304016

Öncelikle herkese teşekkürler ve bir sorum var overclok hızaşırtma ile daha iyi performans sağlıyor dediler diyelimki işlemcimin hızı 1ghz ve oyunda 10fps alıyorum bunu 2ghz yapar isem 20 fps mi olur yoksa sadece artış mı olur ve yukarıdaki sistem güncel oyunları kaç fps oynatır?

Öncelikle herkese teşekkürler ve bir sorum var overclok hızaşırtma ile daha iyi performans sağlıyor dediler diyelimki işlemcimin hızı 1ghz ve oyunda 10fps alıyorum bunu 2ghz yapar isem 20 fps mi olur yoksa sadece artış mı olur ve yukarıdaki sistem güncel oyunları kaç fps oynatır?
hayır mesela İntel i7 5960x 3ghz İ7 6700k 4ghz ama i7 5960x daha performanslıdır çekirdek hızından ziyade mimarisi daha önemlidir.

Benim attığım sistemden bahsediyorsan minimum 2 yıl ultra ayarlarda 70 - 100 fps ama 2 yıl sonra ben render yapacağım veya çoklu monitör sistemine geçeceğim dersen bir tane daha GTX 970 ve 8 GB ram alıp devam edebilirsin .

Benim attığım sistemden bahsediyorsan minimum 2 yıl ultra ayarlarda 70 - 100 fps ama 2 yıl sonra ben render yapacağım veya çoklu monitör sistemine geçeceğim dersen bir tane daha GTX 970 ve 8 GB ram alıp devam edebilirsin .
Yok emir2001 Sormuş Ghz Fps olayıda ona dedim :)
eğer msaa açmayacak ise 70-100fps gider render yapacak ise işlemciyi i7 almalı çoklu monitör derse GTX 970 i satıp R9 390x Ekran kartı almalı :)

Bir şey daha sormak istiyorum öncelikle siz kasa ve güç kaynağını ayrı ayrı vermişsiniz(Zalman Z3 Plus ve thermaltake750 watt) bu iki ayrı parça yerine şu kasayı alsak olmaz mı ?
COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
Ve GTX 970 hangi çözünürlükte asıl performansını gösteriyor (4K-Full HD-HD vs.) şimdiden teşekkürler.

Ve siz hangi siteden topluyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı