450W PSU RTX 3060 sisteme yeterli mi?

Arkadaşlar merhaba yakında Zotac RTX 3060 12 GB ve Ryzen 5 5600X alacağım tabii yanına da kule tipi bir soğutucu da fakat TUF Gaming 450W PSU'um var acaba bunlar için bu PSU yeterli olur mu?

MSI Afterburner'den 3060'ın gücünü %50-70'e limitleyebilirsiniz, PSU alana kadar biraz daha güvende olmasını istiyorsanız.

MSI Afterburner'den 3060'ın gücünü %50-70'e limitleyebilirsiniz, PSU alana kadar biraz daha güvende olmasını istiyorsanız.

Sağ ol kankam peki 550 650W'lık bir PSU önerebilir misin bütçem 2000TL 2500TL civarlarinda.

Arkadaşlar ekran kartı ve işlemciyi aldım 450W ile rahat rahat çalışıyor daha ek olarak aldığım soğutucuyu takmadım stok soğutucu takılı işlemcide şu anda bir sıkıntı yaşamadım. PSU konusunda ama yakında illaki bir sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum hepinize teşekkür ediyorum ek soğutucuyu taktığımda tekrar yazacağım.

Hesabımı neredeyse yeni açtım yukarıda yazdığım yazıda bir hata yapmışım ondan dolayı kusura bakmayın bu forum işlerinde daha yeniyim.

Ek soğutucuyuda taktım 450W ile rahat bir şekilde problemsiz oyun falan oynayabiliyorum render konusunda ne olur bilmiyorum ama Valorant CS:GO ve diğer oyunlarda da rahat bir şekilde oyun oynayabiliyorum 450W rahat rahat yetiyor tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı