45W MSI mi yoksa 100W Casper Excalibur mu?

Yalnız bu MSI aşırı berbar bir bilgisayar. 3050TI kadar bile performans veremiyor.
Aşşağıda bir arkadaş MSI Bravo 15 C7VE-062XTR modelini önermiş hocam o nasıl sizce?

105 watt, TUF alabiliyorsan o daha iyi.

TUF RAM takviyesi ile birlikte 35k ya çıkıyor hocam MSI ile arasında 10k var neredeyse. MSI 105W 4050 için kafi kaliteyi sunacak diye düşünüyorum. Clevo kasa mı kullanılmış bu modelde? Ya da kullanılan kasa hakkında yorumunuz nedir? Bu konu hakkında da bilgilendirirseniz çok müteşekkir olurum.

Edit: Aynı modelin farklı fiyatı vardı hocam baktım şimdi 31K ymış onu da düşüneceğim teşekkürler.

Aşağıda bir arkadaş MSI Bravo 15 C7VE-062XTR modelini önerdi hocam bu nasıl sizce aynı fiyat aşağı yukarı Casper'le

Bravo serilerininde pek farkı yok. 45W ekran kartı mevcut (belirtmemişler muhtemelen 45W. 105W varsada ısınma sorununa meyilli) Tabii malzeme kaliteside düşük. Malzeme kalitesine ekteki linkten bakabilirsiniz. Başlıkta bile "You Probably Shouldn't Buy This Gaming Laptop" yazıyor. Önerilmeyen kasalardan. Casper'ın bu kasaları da bir tık ısınmaya meyilli. 100W ekran kartını soğutmak için iyi bir thermal design şart. Alınabilir fakat alta bir soğutucu ve zamanında bakımla iyi kullanabilirsiniz.

Bravo serilerininde pek farkı yok. 45W ekran kartı mevcut. Tabii malzeme kaliteside düşük. Malzeme kalitesine ekteki linkten bakabilirsiniz. Başlıkta bile "You Probably Shouldn't Buy This Gaming Laptop" yazıyor. Önerilmeyen kasalardan. Casper'ın bu kasaları da bir tık ısınmaya meyilli. 100W ekran kartını soğutmak için iyi bir thermal design şart. Alınabilir fakat alta bir soğutucu ve zamanında bakımla iyi kullanabilirsiniz.
Bravo 45 watt değil. Bu bütçe de ROG alamayacağına göre malzeme kalitesini de önemsememen gerekiyor.

Bravo 45 watt değil. Bu bütçe de ROG alamayacağına göre malzeme kalitesini de önemsememen gerekiyor.

Direkt modeli aradığımda belirtilmemiş. Genelde belirtilmeyen ekran kartları düşük segment çıkıyor.

Direkt modeli aradığımda belirtilmemiş. Genelde belirtilmeyen ekran kartları düşük segment çıkıyor.
1689358886735.png

105 watt dostum.

Bu arada attığınız Casper 33K fiyata çıkmış görünüyor. Bravo yükselmeden almanızda fayda var. RTX 3060 tercihi düşünürseniz ekteki gibi bir şey var. 2 ay önce 22K fiyattaydı bayağı yükselmiş fiyatlar.

Bu arada attığınız Casper 33K fiyata çıkmış görünüyor. Bravo yükselmeden almanızda fayda var. RTX 3060 tercihi düşünürseniz ekteki gibi bir şey var. 2 ay önce 22K fiyattaydı bayağı yükselmiş fiyatlar.

O zaten elendi hocam MSI Bravo daha mantıklı geldi bana. MUX varmış ve MSI Casper'den daha iyi diye biliyorum. Bravonun internette resmi kaynaklarda kaç watt olduğu yazmıyor. Buradaki arkadaşlar 105 watt dedi. Şimdi modelin YouTube incelemesi var mı ona bakıyorum. Çok para harcayacağım maksat alırken içimin rahat olması. Bütçeyi zorlayıp yine bu başlıkta atılan ASUS markalı linkteki laptopu da düşünüyorum. RTX 3060 almayı da nedense DLSS3 teknolojisine sahip olamayacağı için pek istemedim. O yüzden araştırma yaparken 3060 modellerine hiç bakmadım.

O zaten elendi hocam MSI Bravo daha mantıklı geldi bana. MUX varmış ve MSI Casper'den daha iyi diye biliyorum. Bravonun internette resmi kaynaklarda kaç watt olduğu yazmıyor. Buradaki arkadaşlar 105 watt dedi. Şimdi modelin YouTube incelemesi var mı ona bakıyorum. Çok para harcayacağım maksat alırken içimin rahat olması. Bütçeyi zorlayıp yine bu başlıkta atılan ASUS markalı linkteki laptopu da düşünüyorum. RTX 3060 almayı da nedense DLSS3 teknolojisine sahip olamayacağı için pek istemedim. O yüzden araştırma yaparken 3060 modellerine hiç bakmadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı