4600 TL Monitör hariç sistem

Keramifow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Başlıkta belirttiğim gibi sadece kas tavsiyesi istiyorum. Oyun, video çekim, yazılım ve photoshop amaçlı kullanım olacak. Overclock yapılacaktır.

Uzun ömürlü olmasını istediğimden i7 6700k düşünüyorum. 1 veya 1.5 sene sonra pascal veya polaris mimariye geçeceğim o yüzden gtx 970 veya r9 390 olabilir.

Her türlü öneriye açığım. Herkese teşekkürler.

sinerji.jpg

R9 390'la o zamana kadar en az Very High-High'da oynarsın .Ayrıca 1.5 sene sonra Pascal yada Polaris'e geçeceksen şu sistem çok mantıklı olur.1.5 sene için GTX 980'e gerek yok : (İstersen SSD'yi 120 GB'a çekip 2x8 Ram al yada Pascal,Polaris mimarili GPU'ları alacağın zaman 1 tane daha 8gb eklersin.)
i7 6700k.png

Mantıklı sistem olmus teşekkürler. 6700k ile daha uzun ömürlü olur sistem. İleride yeni gpu mimarisine geçerim.
O anakart yerine asus z170 pro gaming daha iyi olabilir mi? Psu güvenli midir?

Hocam istersen Asus Z170 Pro Gaming'i al. Anakart konusunda çok fazla bilgim yok. Baskalarina da danis isterse .Ama PSU iyidir +80 sertifikasida vardir. Suan olusturduğum sisteme 750W fazlasiyla yeterlidir. Yeni GPU'larda da büyük ihtimalle sana yeter ve guvenlidirde. (Mobildeyim)

750 Watt Güç kaynağı fazla bence.Çünkü yeni gelicek pascal veya polaris ekran kartları düşük enerji tüketimi daha yüksek verimlilik ile çıkıcak diye makale okumuştum.Overclock yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle Z170 anakartını öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı