4650G sisteme 8 GB RAM mi eklenmeli, ekran kartı mı alınmalı?

• İşlemci Ryzen 5 Pro 4650G.
  • RAM 2666 MHz 8 GB tek slot.
8 GB RAM daha mı eklenmeli, satıp ekran kartı mı alınmalı? Ekran kartını alıp sonradan işlemci alacağım.
Bence kesinlikle ekran kartı alınmalı hocam. 8 GB ram çoğu şeyde yeterli oluyor.

Bence kesinlikle ekran kartı alınmalı hocam. 8 GB RAM çoğu şeyde yeterli oluyor.

Hocam APU sistemlerde çift slot performansı ikiye katlar. Mümkünse RAM'lerin MHz'i 3000'ü geçsin. Tabii böyle bir kural yok ama daha fazla performans alınır. RDR2 gibi üst düzey oyun oynanacaksa ekran kartı alınmalı oynanmayacaksa diğer RAM'in aynısından bir tane daha alınmalı burası önemli "aynısından".

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam APU sistemlerde çift slot performansı ikiye katlar. Mümkünse RAM'lerin MHz'i 3000'ü geçsin. Tabii böyle bir kural yok ama daha fazla performans alınır. RDR2 gibi üst düzey oyun oynanacaksa ekran kartı alınmalı oynanmayacaksa diğer RAM'in aynısından bir tane daha alınmalı burası önemli "aynısından".
Kusura bakmayın hocam bilmiyordum. Ben uzun zamandır 8 GB RAM Kullanıyorum ve pek bir sorun yaşamıyorum.Aylardır ekran kartı değişmek istiyorum ama laptop olunca nafile ne yazıkki.

Geri
Yukarı