4650G ve RX 6600 sistem darboğaz yapar mı?

Selim Shady

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, oncelikle belirttigim gibi almak istedigim sistem bbl wtcN.
Sistem alınır mı? Darbogaz yapar mi? Gunumuzde sanirsam bu fiyata daha iyi bir sistem yok. Bütçem tam 10.500 belki kasa ve PSU'yu onermiyeceksiniz fakat su anki butcemle alabilecegim en iyi PC bu gibi duruyor. İleride PSU ve CPU gelistirmesi yapabilirim onerileriniz nelerdir veya daha iyi bir hazir sistem tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmaz. Alınır.

Ama PSU'nun değişmesi gerek. İşlemci de aldıktan sonra satılıp 3600 gibi değiştirilse iyi olur.

Peki bu PSU ile birkaç ay hatta daha doğrusu 3 ay gibi bir süre idare edip daha sonradan değişsem olur mu? Çünkü sistemde başka PSU yok en düşüğü 1700TL daha ekliyor sisteme.

Peki bu PSU ile birkaç ay hatta daha doğrusu 3 ay gibi bir süre idare edip daha sonradan değişsem olur mu? Çünkü sistemde başka PSU yok en düşüğü 1700TL daha ekliyor sisteme.

Risk almak istiyorsan neden olmasın. Kimse sana burada bir şey olmaz veya olur diyemez hiçbirimiz kahin değiliz ama PSU bozulursa yanında 1-2 parça daha mutlaka götürür sistemden.

Risk almak istiyorsan neden olmasın. Kimse sana burada bir şey olmaz veya olur diyemez hiçbirimiz kahin değiliz ama PSU bozulursa yanında 1-2 parça daha mutlaka götürür sistemden.
Anladım demek istediğinizi fakat yani herhangi bir kaynak test videosu yazı vs de bulamadığım için neden bu PSU ya böyle denildiğini hala anlayamadım.

Ayrıca şöyle sistemi anakartı B550M-K yapıp işlemciyide R5 5600 yapıp 13.000 e işi halletmeyi düşünmüştüm sizin önerileriniz nelerdir işlemci yükseltmek yerine kasa + anakart yükselterek gene 13.000'e alabiliyorum. Kasa da o zaman CORSAIR iCUE 4000X RGB 750W 80+ Bronze Tempered Glass Siyah Mid Tower Kasa
şu oluyor.

Son düzenleme:
Anladım demek istediğinizi fakat yani herhangi bir kaynak test videosu yazı vs de bulamadığım için neden bu PSU'ya böyle denildiğini hala anlayamadım.

Ayrıca şöyle sistemi anakartı B550M-K yapıp işlemciyide R5 5600 yapıp 13.000'e işi halletmeyi düşünmüştüm sizin önerileriniz nelerdir işlemci yükseltmek yerine kasa + anakart yükselterek gene 13.000'e alabiliyorum. Kasa da o zaman Corsair iCUE 4000X RGB 750W 80+ Bronze Tempered Glass Siyah Mid Tower Kasa
Şu oluyor.

Çünkü PSU'da marka çok önemlidir ve bu markanın hiçbir ürünü iyi değil. R5 5600 yükseltmesi çok mantıklı ve performansa epey etkisi olur. Corsair kasa değişimi de güzel, PSU da değişmiş oluyor.

Çünkü PSU'da marka çok önemlidir ve bu markanın hiçbir ürünü iyi değil. R5 5600 yükseltmesi çok mantıklı ve performansa epey etkisi olur. Corsair kasa değişimi de güzel, PSU da değişmiş oluyor.
Anladım çok teşekkür ederim.

Peki anakart konusunda ne düşünüyorsunuz bir arkadaşım o anakart kötü B550M-K'yı tak dedi siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında anakart yeterli midir yükseltmek gereksiz masraf olur mu yoksa mantıklı bir seçim mi?

Son düzenleme:
Merhaba, oncelikle belirttigim gibi almak istedigim sistem bbl wtcN.
Sistem alınır mı? Darbogaz yapar mi? Gunumuzde sanirsam bu fiyata daha iyi bir sistem yok. Bütçem tam 10.500 belki kasa ve PSU'yu onermiyeceksiniz fakat su anki butcemle alabilecegim en iyi PC bu gibi duruyor. İleride PSU ve CPU gelistirmesi yapabilirim onerileriniz nelerdir veya daha iyi bir hazir sistem tavsiyeleriniz nelerdir?
Pc hocanın sistemi var şuan dah ucuz hemde kaliteli rtx 2060 var sdc asırı bir fark yok 6600 le aralarında

Yeni konular

Geri
Yukarı