4670 İşlemci Oyun için Yeterli mi?

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba sevgili dostlar ve abilerim. Topladığım bilgisayar oyun için işlemcim ise i5 4670 bu oyun için yeterlimidir yoksa i7 4770 ile değiştirmem gerekirmi ileriki yıllarda çıkacak oyunlar için ?

Vatandan alırken i7 alıcaktım mühendis eğer oyun içinse i7 fazla gereksiz olur i5 işinizi hayli hayli görür ve 3-4 yıl taşır dedi sizcede öylemidir.. ?

@ardabrke34 ekran kartım Asus GTX 770 2 GB 256 bit direct cu II bu nasıl bir karttır ?

Vatandan alırken i7 alıcaktım mühendis eğer oyun içinse i7 fazla gereksiz olur i5 işinizi hayli hayli görür ve 3-4 yıl taşır dedi sizcede öylemidir.. ?
Evet öyle. Biraz önce dediğim gibi oyunlarda en önemli faktör ekran kartıdır.
Ikinci olarak ekran kartınız gayet iyi. Şahsen bende de o karttan var.

@ardabrke34 peki size söylediğim ekran kartı nasıldır iyi bir kartmı bana bunu önerdiler bu çok güçlü dediler ama ben pek anlamıyorum açıkcası.

@ardabrke34 sağolun teşekkür ederim ve son olarak sizde bu kartı kullanan birisi olarak şunu sormak istiyorum en son çıkan oyunlarda yani bf 4 assasin creed 4 black flag metro lastnight cod ghost gibi bu tür oyunlarda ekran kartı ısım 60-70 derece arası ve işlemci ısımda 40-55 derece arası oluyor bu normalmidir korkmam gerekirmi açıkcası tedirgin oldum şuana kadar hiç sorun çıkmadı ve gayet de oyunları rahat oynuyorum ama kart yanacak diyede korkuyorum :)

@ardabrke34 sağolun teşekkür ederim ve son olarak sizde bu kartı kullanan birisi olarak şunu sormak istiyorum en son çıkan oyunlarda yani bf 4 assasin creed 4 black flag metro lastnight cod ghost gibi bu tür oyunlarda ekran kartı ısım 60-70 derece arası ve işlemci ısımda 40-55 derece arası oluyor bu normalmidir korkmam gerekirmi açıkcası tedirgin oldum şuana kadar hiç sorun çıkmadı ve gayet de oyunları rahat oynuyorum ama kart yanacak diyede korkuyorum :)
Korkmana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı