4687 TL sistem önerisi

Mr. Hsy

Hectopat
adsız.JPG

Bütçeme uygun olarak fiyat/performans ürünü almak istiyorum. Önceki konumdan bu yana biraz daha para bulabildim ve paramın son hali ile bilgisayar almayı planlıyorum. Önceki konumda bana öneride bulunan Viniel isimli kullanıcıya tekrar teşekkür ederim.

Deneme sürümünü seçmiş olmamın sebebi, elim de UEFI formatlı Win10 USB kurulumu yapabilecek ve hazırlayabilecek bilgisayar yok. Bulunduğum bölge de internet kafe mevcut değil. Bu şekil de alıp, üzerine de satın aldığım lisans anahtarını etkinleştirmeyi düşünüyorum.

Bu şekilde bırakmamın sebebi (4419 TL olarak), burada muhakkak bilen, anlayan kişiler bana öneriler de bulunabilir. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Kullanıyor olduğum monitör:
- Acer KG221QBMIX 21.5'' 1ms 75Hz (Analog+HDMI) Freesync Full HD LED Oyuncu Monitör

Not: Monitör değiştirmeyi şu an için düşünmüyorum.

Bütçem;
-
Max. 4687 TL

DA-G2 sistemini, bu şekilde alsam uygun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem bu güzel sisteme ATX olan bir anakart seç. İleriye dönük olur. Mesela ilerde RAM'Leri arttırabilirsin. Son olarak Windows deneme sürümü almana gerek yok. İnternet üzeriden Windows Key alabilirsin uygun fiyatlara.

Son düzenleme:
Sistem güzel, fotoğrafta üstte R5 1600 yazıyor ama altta R5 2600 var orasını anlamadım. 100-150 ₺ Daha ekleyip RAM alırsan iyi olur böyle bir sisteme ya da 300-400 ₺ daha arttırıp RX 590 da alabilirsin.

Eki Görüntüle 365159

Bütçeme uygun olarak fiyat/performans ürünü almak istiyorum. Önceki konumdan bu yana biraz daha para bulabildim ve paramın son hali ile bilgisayar almayı planlıyorum. Önceki konumda bana öneride bulunan Viniel isimli kullanıcıya tekrar teşekkür ederim.

Deneme sürümünü seçmiş olmamın sebebi, elim de UEFI formatlı Win10 USB kurulumu yapabilecek ve hazırlayabilecek bilgisayar yok. Bulunduğum bölge de internet kafe mevcut değil. Bu şekil de alıp, üzerine de satın aldığım lisans anahtarını etkinleştirmeyi düşünüyorum.

Bu şekilde bırakmamın sebebi (4419 TL olarak), burada muhakkak bilen, anlayan kişiler bana öneriler de bulunabilir. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Kullanıyor olduğum monitör:
- Acer KG221QBMIX 21.5'' 1ms 75Hz (Analog+HDMI) Freesync Full HD LED Oyuncu Monitör

Not: Monitör değiştirmeyi şu an için düşünmüyorum.

Bütçem;
-
Max. 4687 TL

DA-G2 sistemini, bu şekilde alsam uygun olur mu?
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz AM4 Soket 19MB Önbellek 65W 14nm İşlemci 1200 TL

Asus Tuf B450-Plus Gaming Anakart - Vatan Bilgisayar 630 TL

Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G 256Bit GDDR5 (DX12)PCI-E Fiyatı 890 TL

Corsair 16GB(2x8) D4 3000Mhz CMK16GX4M2D3000C16 Ram Corsair 730 TL

WD Blue 3,5" 1Tb 64MB Desktop HDD (WD10EZEX) 260 TL

Adata SU650 3D NAND 2.5 Sata 3.0 Ssd Disk 240GB ASU650SS-240GT-R 200 TL

DARK N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa DKCHN10 290 TL

High Power 600W 80+ Kırmızı Led Fanlı Güç Kaynağı HPG-600ST-T12S 300 TL

Toplam 4500 TL

Windows kurmada bir zorluk yok. Bir flash bellek bulup SSD ile beraber herhangi bir arkadaşına gidip rica et.

Arkadaşlar; değerli yorumlarınızı teşekkür niyeti ile beğenmiş bulundum. Açtığım konular da tüm önerilerinizi değerlendirip, imkan ve olasılıklarımın el verdiğince, gerçekleştirmeye çalışacağım.
365875

Sistemi bu şekil de düzenledim. Üzerine de bütçemden kıyıya para bırakmış oluyorum. Bir daha ki ay maaşı alıncaya kadar idare eder.
Benim tavsiyem bu güzel sisteme ATX olan bir anakart seç. İleriye dönük olur. Mesela ilerde RAM'Leri arttırabilirsin. Son olarak Windows deneme sürümü almana gerek yok. İnternet üzeriden Windows Key alabilirsin uygun fiyatlara.
Arkadaşlar; değerli yorumlarınızı teşekkür niyeti ile beğenmiş bulundum. Açtığım konular da tüm önerilerinizi değerlendirip, imkan ve olasılıklarımın el verdiğince, gerçekleştirmeye çalışacağım. UEFI veya başka yöntem ile olsun kurulum yapabilecek bilgisayarım yok, velev ki internet kafe gibi bir yer buldum ve ordan hazırladım ya da hazırlattım. Bilgisayara yüklemesini vs. hiç bir bilgim yok. Yaşadığım çevre de de bu konu ile ilgili bilgili birilerini tanımıyorum.
365875

Sistemi bu şekil de düzenledim. Üzerine de bütçemden kıyıya para bırakmış oluyorum. Bir daha ki ay maaşı alıncaya kadar idare eder.UEFI veya başka yöntem ile olsun kurulum yapabilecek bilgisayarım yok, velev ki internet kafe gibi bir yer buldum ve ordan hazırladım ya da hazırlattım. Bilgisayara yüklemesini vs. hiç bir bilgim yok. Yaşadığım çevre de de bu konu ile ilgili bilgili birilerini tanımıyorum. Riske girmekten kaçınıyorum bu konu da. Anlayışınız için teşekkürler.
Düzgünce düzenleme yapayım dedim, her şey çorba oldu. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı