4690K Sıvı Soğutma

Heutros

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba..
Sistemim:
  • -MSI Z97 Gaming 5 Anakart
  • -Intel I5 4690K 3.5Ghz İşlemci
  • -MSI R9 280 Ekran Kartı
  • -Zalman Z11 Plus Kasa

Arkadaşlar.. MSI Gaming APP aracılığı ile cihaz silent modda 800-3.9 GHz aralığında çalışıyor.. Gaming moda aldığımda ise sabit 3.9 Ghz de çalışıyor ve sıcaklık 50-60 derece aralığında seyir ediyor.Bu değer normal midir işlemci için kasamı ve parçalarını da gözeterek önerebileceğiniz bir sıvı soğutma mevcut mudur ? İşlemci şu anda kutu içerisinden çıkan kendi bakır soğutuculu fanı ile soğutuluyor.

Battlefield 3 AUTO ayarlarda ekran kartı iyi olduğu için çoğu özellik otomatik olarak ultra modda açılıyor ve işlemci ortalama 70-75 derece sıcaklığı gördü..

LoL de çok yüksek ayar seviyesinde takım savaşlarında bile 300 FPSaltında değer almıyorum ve sıcaklık 50-60 derece aralığında seyir ediyor.

İşlemci her zaman aynı yoğunlukta çalışmadığından Ghz değerindeki değişim normaldir. Bir video dosyasını dönüştürürken ile herhangi bir işlem yapmazken işlemcinin aynı hızda çalışması gerekmez. Anladığım kadarıyla işlemci ile beraber gelen stokfanı kullanıyorsun. Daha iyi bir soğutma istersen daha iyi bir hava soğutma işini görür. Sıvı soğutma hem daha pahalı hem de işlemciyi çok zorlamayan kullanıcılar için gereksiz. Ayrıca kullandığın kasa fanları da önemli. Negatif akım için havayı dışarıya atan kasa fanları ne kadar fazla olursa soğutmada o kadar başarılı olursun. İşlemci için hava soğutucu düşünürsen şu hayli hayli yeterlidir senin için: NOCTUA NH-U12S işlemci soğutucusu - inventus

Arkadaşlar bugün itibari ile Cooler Master Nepton 120XL bağlattım ve LoL oynarken sıcaklık 50-60 derecelerde yine sabit şekilde devam ediyor..Bu sıcaklık bana fazla yüksek geliyor cidden neden böyle çalışıyor yardım eder misiniz ? Cihaz gaming modda standart 3.9Ghz hızda çalışıyor.

Arkadaşlar..Soğutucu fanların ikisini de dışa doğru bağladığımı fark ettim.Birisi içe birisi dışarı bakacakmış ama ben ikisini de dışarı bağlayınca cihaz haliyle 50-60 derece sıcaklığı gördü..Şu anda bu işlemi bitirmeme rağmen 35-40 derece 3.9Ghz sabitte..Cihazı sabaha kadar soğuttuktan sonra sabah tekrar açtığımda bu ısıları bile görmeyeceğimi düşünüyorum aksi halde buraya tekrar yazarım..Teşekkürler tekrar!

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı