4690K + Z97 Gaming 5 Sistem Toplama

Emrah TUNCEL

Hectopat
Daha fazla  
Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj
Ekran Alıntısı.JPG

Bunların dışında daha önceden var olan ekran kartım ve kasam ise
HIS HD 5670 IceQ 1GB (128bit) GDDR5 PCIe (DirectX 11)
SQ1-31-4-300.jpg

Kasa: Aerocool PGS Vx-R LE
ae-vxr-600.jpg

Sormak istediklerim ise sistemde bir uyumsuzluk ya da gereksiz fazlalık var mı? Bir diğer soru ise ekran kartımı yenilemem şart mı? Deli gibi bir oyun sever olmasam da nadiren de olsa oyun oynamayı severim. Full HD çözünürlük olsun ama ultra ayarlarda olması şart değil benim için.
Şimdiden yorumlar ve öneriler için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucu 4690k desteklemiyor sanırım. Emin olamadım araştırmalısınız soğutucu olayını. Ekran kartını değiştirmeniz şart. R9 280 veya 280x alabilirsiniz. Onun dışında pek de kötü bir nokta göremedim kısılabilecek nokta ise ramler 8gb a indirgenebilir, SSD bence 250gb fazla ancak size kalmış ben 120gb öneririm. İyi forumlar.

RAM'i 8GB yapabilirsin. Harici kart takmana gerek yok zira Intel HD4600 zaten o kart kadar performans verecektir, ekstra güç tüketimine gerek yok. Soğutucu olarak alacaksan 212 Evo gibi sağlam bir şey al. Gerisi dengeli gözüküyor.

RAM'i 16GB almamın sebebi bu PC'yi minimum 5 sene kullanırım diye tahmin ediyorum. Bu yüzdende anakartı z97 aldım. Belki öneri üzerine Z87 alıp 100tl kar edebilirim. SSD'den de 120gb alarak 200TK kar edip ekran kartına yatırabilirim. Ama dediğim gibi oyun manyağı değilim. Şuan aklımda Call of Duty Ghost gibi bir kaç oyun var. Bunları da medium gibi ayarlarda oynayamam mı var olan ekran kartımla?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazladan RAM'in sana normal kullanımda bir katkısı olmayacaktır. Sadece göz boyayacaktır, o kadar. Bu sistemde gereksiz olan tek şey 16GB RAM. Birde soğutucuyu biraz daha iyi bir şey seçip 212 Evo alırsan mis gibi olur. Elindeki ekran kartını bu sisteme takmak gibi bir hataya sakın düşme. Intel'in kendi ekran kartı o harici kart kadar iş yapacaktır. Ekstradan güç tüketip faturanı arttırma. İlerleyen dönemde GTX750Ti takarsın harici kart olarak o da harici güç girişi istemediği için faturana ek yük bindirmeden oyunlarda grafikleri daha yukarıda açmanı sağlayacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı