4700 TL Sistem Öneri

PunchLine

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle ben bu toplayacağım bilgisayarı tamamen oyun amaçlı topluyorum ben aşağıdaki gibi topladım sizce eksikler veya fazlalıklar nelerdir?

sistem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ekran kartı konusunda baya kararsız kaldım ama coil whine sorunu olmadığı yazıyor birde çekirdek ve bellek hızı diğer gtx970'lere göre daha yüksekti ondan bunu seçtim öneriniz nedir?

İşlemciden kısıp ekran kartını GTX980 yapın.

Bende ekran kartı konusunda baya kararsız kaldım ama coil whine sorunu olmadığı yazıyor birde çekirdek ve bellek hızı diğer gtx970'lere göre daha yüksekti ondan bunu seçtim öneriniz nedir?
Benim olmuyor denilen Asus GTX770'imde de coil whine var. Tamamen şans işi. Vsync ayarını açarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Gigabyte ve Galax modellerini öneririm. Coil Whine sorunu en az bu modellerde görülüyor. Gigabyte G1 Gaming modelinde ki soğutma sistemi de çok iyi bu arada.

Sakın ha arkadaşı dinleyip Gtx 980 alayım demeyin, kesinlikle o farka değmez. Aralarında maksimum 10fps fark olucak ve bunun 800TL fazladan verilmez.
Sistem gayet güzel, sadece ekran kartının modelini değiştir. Bir de o kasadaki soğutucunun çok ses çıkardığını söylüyorlar. Sıvı soğutma sisteminin giriş bileşenini almaktansa hava soğutmanın üst seviyesini tercih ediniz.
Bkz. Hyper 212x veya Hyper 212Evo

• Hocam '' Zotac '' markayı mümkün olduğunca tercih etmemeniz önerilir. Malzeme kalitesi ve soğutmada vasat bir kart. Sistem oyun için toplanıyorsa i5 4690K ve Gaming 5 anakart fazlasıyla yetecektir. Buyrun bu sistemi almanızı öneririm ;

• İ5 4690K İşlemci
• Msi Gaming 5 Anakart
• Evga GTX 970 ACX 2.0 Ekran kartı
• Gskill (2x4) 8GB DDR3 1600 Mhz CL9 Bellek
• Zalman Z3 Plus Beyaz Kasa
• Zalman Lx 600 Watt Güç Kaynağı
• Samsung 840 Evo 128 GB SSD
• Seagate Barracuda 1 TB 64 Mb 7200 RPM Harddisk
• Hyper 212 Evo Soğutucu

• Şuan piyasada ki en iyi F/P ürünleri diyebilirim bu sistem için ;)

• Hocam '' Zotac '' markayı mümkün olduğunca tercih etmemeniz önerilir. Malzeme kalitesi ve soğutmada vasat bir kart. Sistem oyun için toplanıyorsa i5 4690K ve Gaming 5 anakart fazlasıyla yetecektir. Buyrun bu sistemi almanızı öneririm ;

• İ5 4690K İşlemci
• Msi Gaming 5 Anakart
• Evga GTX 970 ACX 2.0 Ekran kartı
• Gskill (2x4) 8GB DDR3 1600 Mhz CL9 Bellek
• Zalman Z3 Plus Beyaz Kasa
• Zalman Lx 600 Watt Güç Kaynağı
• Samsung 840 Evo 128 GB SSD
• Seagate Barracuda 1 TB 64 Mb 7200 RPM Harddisk
• Hyper 212 Evo Soğutucu

• Şuan piyasada ki en iyi F/P ürünleri diyebilirim bu sistem için ;)

Bu sistemi tavsiye ederim fakat sakın ha bu PSU 'yu alayım deme. :)
80+ sertifikası olmayan modellerden uzak dur, Corsair CX600 modelini tavsiye ederim.
Bir de SSD'yi 250GB seçmen daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı