4790K Sistem İçin RAM Tavsiyesi

O zaman o onun yanlışıdır ve beni alakadar etmez, senin de beni eleştirmene izin vermez. Sonuçta o bilgiyi ben koymadım oraya, ayrıca bilgili olduğumu da iddaa etmedim kendi kendine yorumlar yapıyorsun halen.

Okumadan yorum yapmak senin yanlışındır, bilmeden yorum yapmak senin yanlışındır. 970 Kullanmak için 500W kaliteli PSU kullanmanın gerekli olduğu 2 saniyede öğrenip, onun oraya yanlışlıkla yazıldığını öğrenebilirdin.

Okumadan yorum yapmak senin yanlışındır, bilmeden yorum yapmak senin yanlışındır. 970 Kullanmak için 500W kaliteli PSU kullanmanın gerekli olduğu 2 saniyede öğrenip, onun oraya yanlışlıkla yazıldığını öğrenebilirdin.
Okumadan yorum yapmak mı? Sen orada 350W frisby yazan yeri okumadın galiba. Metni eğer okuduysan yazıyor orada kasanın içinde hazır PSU geldiği. Buradan "adam kesin CM kullanıyordur" sonucuna varmak zorunda değilim. Oraya hangisini kullandığını özellikle belirtmediği sürece sen mantıksal olarak beni haksız yapamazsın. Sonuçta iki seçenecek var ve hangisinin olduğunu belirtmemiş. Eğer "ben şunu kullanıyorum" deseydi o zaman okumamış olurdum ama orada 2 farklı PSU olduğunu görmediğine göre sen okumuyorsun.

Okumadan yorum yapmak mı? Sen orada 350W frisby yazan yeri okumadın galiba. Metni eğer okuduysan yazıyor orada kasanın içinde hazır PSU geldiği. Buradan "adam kesin CM kullanıyordur" sonucuna varmak zorunda değilim. Oraya hangisini kullandığını özellikle belirtmediği sürece sen mantıksal olarak beni haksız yapamazsın. Sonuçta iki seçenecek var ve hangisinin olduğunu belirtmemiş. Eğer "ben şunu kullanıyorum" deseydi o zaman okumamış olurdum ama orada 2 farklı PSU olduğunu görmediğine göre sen okumuyorsun.

Kardeşim, bravo haklısın en iyisisin. (y)(y)(y)(y) Böyle devam et!

Cevap yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Cevabımı hemen yazmak istedim. Ancak kısaltmaların büyük harfle yazılmasını bilmeyerek ihlal ettiğim için erişimim bugüne kadar kısıtlandı.
Arkadaşlar ben Frisby 6905BS Kulplu ATX Kasa kullanıyorum ancak güç kaynağım Cooler master 750w plus bronze PSU. 350W değil. Şimdi size sormak istiyorum. 4790K işlemcim ve H81M-P33 anakartım(1600 MHZ DESTEKLİ) ile kullanmak için 2x8=16 GB RAM almak istiyorum. İlerde işlemcimi de kolay overlock edebilmek ve daha verimli kullanmak için hangi marka, MHZ ve CL değerinde RAM almalıyım? Corsair Vengeance 1600 MHZ CL9 RAM ideal midir? Yoksa 2400 MHZ RAM mi almalıyım? CL değeri mi yoksa MHZ mi önemli? Kingston ve G. Skill de alınabilir mi? Malum RAM fiyatları yüksek. Sahibinden.com'dan ikinci el olarak alabilir miyim? Şimdiden hepinize teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı