48 MBPS internette 720P video izlenmiyor sebebi nedir?

OzkaanGungor

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba.

Son 1 haftadır acayip mutsuzum. Mart'a girdik. 200GB kotam var. Yenilendi adil kullanım kotam. Şu an 47-48 MBPS internet hızı alıyorum. Speed testlerde böyle gözüküyor. Ama twitch.tv ya da dizi sitelerinde 720P dizi bile izleyemiyorum. Otomatik kaliteye alınca 360p , 480P’ye falan düşüyor. 720P'ye çıkmıyor bile. Normalde bu download hızıyla 1080P kesintisiz izlemem gerekiyorken ben 360P izliyorum ve bu acayip canımı sıkıyor.

Müşteri temsilcisini de aradım. İnternet bağlantınız sağlıklı altyapınızda bir problem gözümüyor diyor. Ne yapacağımı şaşırdım.
Bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer cihazlarda da aynı sorun var ise sorun internet/modem kaynaklı olabilir.

Önce bir bilgisayarınızı kontrol edin. Video sitelerinde sorun var demişsiniz. Geçmişi silin, çerezleri temizleyin. Farklı tarayıcıları kullanın. Güncel Windows kullanın ve tüm sürücüler yüklü durumda olsun.

Sonra diğer cihazlar ile internete bağlanıp aynı sorun var mı diye bakın.

Youtube'da 1080p rahat oynarken Twitch 360p arası geziyordu. Sonra ne olduysa kendi kendine güzeldi.
Şuan kullandığım 16Mbps internet ile Twitch'te 1080p 60FPS 6.000Bitrate'i kaldırıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı