480-500GB SSD önerisi

Akyazılı54

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar laptopum için SSD alacağım da 480 GB'lik bütçe 550 TL. sizce hangi marka uygundur ve dayanıklılık hız performans olarak fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben TR 200 480GB öneririm. Bende WD Green 480 GB, Samsung 860 Evo ve OCZ TR200'de var ama en hızlısı ve F/P olarak bakıldığında da zaten OCZ TR 200 çıkıyor. Vatan'dan Vatan kart ile alın diğer yerlerden ucuza geliyor.

Ben Samsung 860 Evo kullanıyorum ama bence o fiyatları haketmiyor. Ben yukarıda bahsettiğim bütün SSD'lerde aynı oyunları yükledim ayni kasada en az performans kaybi ve en hizli indirip acağım OCZ TR 200 oldu, dosya taşımada falanda en hızlısı TR200.

ben oc tr 200 480gb öneririm bende wd green 480 gbde var samsung 860 evo da var ocz tr200de var ama en hızlısı ve f/p olarak bakıldığında da zaten ocz tr 200 çıkıyor vatandan vatan kart ile alın diğer yerlerden ucuza geliyor.

ben samsung 860 evo kullanıyorum ama bence o fiyatları haketmiyor ben yukarıda bahsettiğim bütün ssdlerde aynı oyunları yükledim ayni kasada en az performans kaybi ve en hizli indirip acam ocz tr 200 oldu dosya taşımada falanda en hızlısı tr200
Samsung un olayı uzun ömürlü ve dayanıklı olması. SATA SSD lerin çoğu aşağı yukarı aynı hızları veriyor.

Samsung'un olayı uzun ömürlü ve dayanıklı olması. SATA SSD'lerin çoğu aşağı yukarı aynı hızları veriyor.

OCZ'de de NV flash var. Ben ikisini de 3 aşağı 5 yukarı ayni zamandır kullaniyorum ama ikisi de halen uygulamalarina gore 100'de 100 sağlıklı.

@Onatygt Yerli ve yabancı tüm inceleme ve forum sitelerinde SATA ve NVMe SSD alanında Samsung'un kral olduğu değişmez bir gerçektir. Fiyatının daha yüksek olmasının sebebi sadece sunduğu performans değil, uzun ömürlülük ve sürdürülebilir performansı. Zaten piyasada no-name olarak satılan bir Çin malı SATA SSD alıp ona 150GB AAA oyun bile kursanız, aşağı yukarı herhangi bir bilindik SATA SSD hangi hızda açıyorsa o da o hızda açar. Mesele sadece okuma-yazma, IOPS, TBW, oyun açılış hızı, dosya aktarımı vb. tarzında değil. Genel olarak 'kalite' anlamında rakipsiz olarak fiyatı fena olmayan 860 EVO'u bu yüzden önerdim.

860 EVO'nun gereksizliği veya fiyatının 50-100TL daha pahalı olması bir tartışma konusu değil yani. Fiyatı dahilinde neredeyse tüm rakiplerinden daha iyi kalite sunuyor.

Geri
Yukarı