480 GB SSD önerisi

Bütçe
450
Paranız ne kadar kısıtlı olursa olsun şu modelleri asla almayınız:
Sandisk SSD Plus
James Donkey JD SATA (LE veya düz model fark etmez)
Adata SU630
... dahası da var. Ancak evvela bunlardan uzak durunuz.

Şu an PNY CS900 modelden daha ucuzunu tavsiye etmeye gönlüm elvermiyor. Çünkü iyi model değiller.

Paranız ne kadar kısıtlı olursa olsun şu modelleri asla almayınız:
SanDisk SSD Plus
James Donkey JD SATA (LE veya düz model fark etmez)
Adata SU630
Dahası da var. Ancak evvela bunlardan uzak durunuz.

Şu an PNY CS900 modelden daha ucuzunu tavsiye etmeye gönlüm elvermiyor. Çünkü iyi model değiller.

Eşeği biliyorum da SanDisk'in neyi var gayet iyi kullanıyorum

Eşeği biliyorum da SanDisk'in neyi var? Gayet iyi kullanıyorum.
SSD Plus (SATA) modelinin yazma hızında vaat ettiğini veremediğine dair aşırı yoğun şikayetler var. Adata SU630 ve James Donkey kadar olmasa da dandik bir kontrolcüye sahip. Rastgele okuma/yazma hızları da dahil olmak üzere düşük performans veriyor. Ayrıca WD Green, Kingston A400 modellerde olduğu gibi 2D NAND kullanılıyor. Halbuki güncel modellerin tamamına yakını 3D NAND kullanırlar. Bunlar 2D olanlara göre performans ve uzun ömürlülük açısından bariz üstündür.

Uzun lafın kısası, çok uygun fiyata denk gelirse ve sadece depolama amaçlı kullanılacaksa çoğu SSD modeli kullanılabilir. Ancak aynı fiyata, hatta daha ucuza daha iyi seçenek varken niye kötüsünü alalım?

450 TL gösteriyor ama 522 TL oluyor

Ahhh ah. Bu SSD'yi almak bir nevi sisteme hakaret etmek demektir. Isınması ayrı vadettiği hızın 10/1 ini zor karşılaması ve dropları hariç daha nice örnek sayılabilir bu SSD'ye. Bu SSD'yi bu yüzden önermeyin.

Dostlar kararımı değiştirdim. Siz bana F/P modeller önerin yani yarı yolda bırakmayacak parasını hak eden SSD'ler olsun ben indirimde yakalamaya çalışırım.

Dostlar kararımı değiştirdim. Siz bana F/P modeller önerin yani yarı yolda bırakmayacak parasını hak eden SSD'ler olsun ben indirimde yakalamaya çalışırım.
İkisi de aynı ürün hangisi indirimde daha ucuz olursa onu tercih et, 450TL civarlarına kolay kolay düşmez. Kaliteli modeller, üzmez.

Geri
Yukarı