480 GB SSD önerisi

Size katılmıyorum. Neyse, sizin tercihiniz o ise yapacak bir şey yok.
Örnek konular. Daha fazla araştırarak daha fazla konuya ulaşabilirsiniz.
Ben sorun yaşamadım hocam.
Normalde uzmanim.net bağlantısı vermek yasak fakat aynı sorunu yaşayan birisi burada konu açmış, bu yüzden paylaşacağım:
Kesinlikle James Donkey. Ben de bayağı araştırdım, hız değerleri gayet yüksek, fiyatı da uygun. Garanti ilgisi ile ilgili bir bilgim yok ama sıfır sorun ile çalışıyor.
Ne idiği belirsiz bir model. TBW belirsiz, doğru düzgün firmware desteği yok, yongaların kalitesi belirsiz, kendi sitesinde hiçbir bilgi yok. Bazı sistemlerle uyumluluk sorunu çıkarıyor. Sırf okuma yazma değerinin yüksek olması onu kaliteli bir model yapmaz.

Yahu bir şey önermeden önce 10 saniye arama yapmanız yetiyor. Nerede sorunlu model var o önerilmiş. Bir de "Ben kullanıyorum, sorun yok!" diyenler çıktı. Sizin sorun yaşamamanız, sorunlu olmadığı anlamına gelmiyor. Neden diğerlerine göre sorun yaşama ihtimali daha çok olan ürünleri öneriyorsunuz? Bir de üstüne neden diretiyorsunuz?

ADATA SU 6xx serisi, Toshiba TR200, Sandisk SSD Plus. Bu önerilen SSD'ler diğer ürünlere göre daha fazla oranla sorun çıkarmış SSD'ler. Alacak kişinin dikkatli olması gerekiyor. James Donkey mevzusuna hiç girmiyorum bile...

Bütçe belirtilmediğine göre, Samsung 860 EVO veya Kingston A400 olabilir. @Motionless IN White Patriot Burst modelini almıştınız sanırım. Deneyimlerinizi aktarabilir misiniz?
Kesinlikle Patriot önerimdir, yeni aldım ancak 165 GB verim var. Yükte 33 derecede çalışıyor ve hız gibi sorunlar yaşamadım. Ek olarak merak edenler için:
Konuma bakabilirsiniz, resmen Samsung 860 Evo veya Qvo alternatifi ve daha uygun aradaki 180 TL bariz bir şekilde belli. 1 yıla yakındır arkadaşım da aynı SSD'yi kullanıyor ve ne sağlık sorunu nede okuma-yazma sorunu yaşadı. Düşük bütçede en mantıklı seçenek, ne A400 nede Fury 3D rakibi bile olamaz. Zaten Ali Rıza güzel bir şekilde belirtmiş.
Örnek konular. Daha fazla araştırarak daha fazla konuya ulaşabilirsiniz.

Normalde uzmanim.net bağlantısı vermek yasak fakat aynı sorunu yaşayan birisi burada konu açmış, bu yüzden paylaşacağım:

Ne idiği belirsiz bir model. TBW belirsiz, doğru düzgün firmware desteği yok, yongaların kalitesi belirsiz, kendi sitesinde hiçbir bilgi yok. Bazı sistemlerle uyumluluk sorunu çıkarıyor. Sırf okuma yazma değerinin yüksek olması onu kaliteli bir model yapmaz.
Kesinlikle katılıyorum, eski SSD'm TR200 240 GB idi ve okuma-yazma ve hızla sağlık düşme sorunu vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı