480 GB SSD vs. 120 GB SSD ile 1 TB HDD

860 EVO, Adata SU650 SSD'ler var iken niye JD? Eğer bana çok büyük depolama gerek yok diyorsan, 480 GB SSD, depolama yeri lazım bana dersen, 120 GB SSD ve 1 TB HDD.

James Donkey SSD almayın, depolamaya ihtiyacınız varsa 2. seçeneği tercih edin. 480GB bana yeter diyorsanız 1. seçenek daha mantıklı.
Niye James Donkey? 1 TB WD HDD ile Adata SU650 120 GB alın.
Öncelikle geç cevap verdiğim için özür diliyorum. Uyarı aldığım için yazamadım.

İlk olarak James Donkey SSD'leri hem ucuz,hem de 3 yıl içerisinde 1-1 değişim garantisi veriyor performans olayına gelirsek ne gibi dezavantajları var bilen varsa aydınlatabilir ise sevinirim, yoksa ben de adata gibi markalara yöneleceğim teşekkürler

James Donkey düşük kalitede ürünler üreten bir firma. Forumda biraz araştırma yaparsanız alıp da pişman olan çok kullanıcı görebilirsiniz. Özelliklle boot konusunda sıkıntılar yaşanmış.

860 EVO, Adata SU650 SSD'ler var iken niye JD? Eğer bana çok büyük depolama gerek yok diyorsan, 480 GB SSD, depolama yeri lazım bana dersen, 120 GB SSD ve 1 TB HDD.
Dediğim gibi James Donkey SSD'leri hem ucuz,hem de 3 yıl içerisinde 1-1 değişim garantisi veriyor performans olayına gelirsek ne gibi dezavantajları ve avantajları var bilmiyorum.
Eğer çok şey depolamıyorsanız 480GB SSD işinizi görecektir. Tabi 240GB SSD + 1TB HDD’de güzel bir kombinasyon olur.
Önerileriniz var mı ? SSD kısmında adata'ya ait 240 GB'lik SU650 olabilir.
HDD kısmında ise 1 TB 64 MB cache belleğe sahip seagate barracuda düşünüyorum fikriniz nedir ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı