Çözüldü 480 GB SSD'de 80 GB nerede?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Epey şey kurmuşsunuz ve Windows yaklaşık olarak 50GB yer kaplıyor. Bir de Windows'un 1GB'ı 1000MB yerine 1024MB olarak almasından dolayı bu gayet normal. Hiçbir şey yüklemeden bu kadar az yer kalsa dediğinizi anlarım. Ek olarak Steam oyunlar daha indirilmeden diskte yer tutuyor o oyun için. Örneğin 200GB'lık bir oyunu indirdikçe diskteki boş alan azalmaz, siz indirmeyi başlattığınız gibi o alan ayrılır ve o anda boş alan azalır.
Anormal sayılmaz. Yeni Windows kurulmuş bir bilgisayarda, sürücüler yüklendikten sonra ve genel ayarlar yapıldıktan sonra genelde 50 GB civarı yer kullanılmış olur. CS:GO'nun yüklendiğini de hesaba katarsak fazlasıyla normal

Bayağı bir çöp birikmiş olabilir veya önceki Windows güncellemelerinden kalan geçici dosyalar da olabilir. Ayarlardan depolama kısmına girip o kısmın ekran görüntüsü atın.
Hocam temiz kurulum yaptım. Çöp vs. olduğunu sanmıyorum. Geri yükleme vs. olan şeyleri de kurulum sırasında kaldırdım.

En güncel windows 10 = 30-40 GB yer kaplıyor, CS:GO= 25GB yer kaplıyor, problem?

Epey şey kurmuşsunuz ve Windows yaklaşık olarak 50GB yer kaplıyor. Bir de Windows'un 1GB'ı 1000MB yerine 1024MB olarak almasından dolayı bu gayet normal. Hiçbir şey yüklemeden bu kadar az yer kalsa dediğinizi anlarım. Ek olarak Steam oyunlar daha indirilmeden diskte yer tutuyor o oyun için. Örneğin 200GB'lık bir oyunu indirdikçe diskteki boş alan azalmaz, siz indirmeyi başlattığınız gibi o alan ayrılır ve o anda boş alan azalır.

Çözüm
74 GB dolu gözüküyor. 20 küsur GB Windows'un kendisi. 23 GB CS:GO tutar. 6 adet oyun client ve bir sürü diğer uygulama. Bana normal gibi geldi.

Millet de 1024 - 1000 farkına takmış. Papağan gibi aynı şeyleri söylüyor. Sorulan şey o değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…