480GB SATA SSD önerisi

K.Gablanee41

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
970 gaming msi anakart / msi gtx 1050 2gb oc / corsair vengeance 8gb ddr3 ram
amd fx 6300 işlemci / 500w cooler master psu / 240gb Kingston UV400 / WD Green 240gb sata ssd
Meslek
Bilgisayarcı
Arkadaşlar bu hafta içinde sipariş vermem lazım artık. 2 defa iade ettim, 2 tane SSD'yi. Bıktım artık. Düzgün, sağlam bir SSD almak istiyorum. Önerilerinizi yazar mısınız? Böyle kaliteli, hızlı ve 480GB olması lazım.
Aklımda Gigabyte 240GB SATA SSD var, 2 tane alırım diye düşünüyorum. Sizin önerileriniz neler?

Keşke 1000 TL olmayıp makul bir fiyatta olsa. İşte ne diyebilirsin.

Bir de N11 neresine güveneyim hocam 2. el falan yollarlar falan uğraşılmaz. Fiyatlar gidiyorda gidiyor.

Eğer N11'e güvenmiyorsan Hepsiburada'ya da Amazon'dan alabilirsin.

Bakacağım artık fiyatlar zorluyor 700TL SSD iade parası alacağım öylede bir tane SSD alacağım.

Yakın zamanda SSD araştırıp Samsung 870 EVO 500GB 2,5" SATA SSD'yi Amazon'dan 929 TL'ye almıştım. Onu almasaydım eğer şunlardan birini alacaktım;
Bana forumda daha önce bunları önermişlerdi. Araştırdığımda mantıklı öneriler olduğunu gördüm ama Samsung'un sunduğu özellik ve kaliteden dolayı fiyatı da uygun görünce Samsung'u tercih ettim. Ama Apacer Panther AS340 ve PNY CS900 bence seni üzmez. İncehesap'tan alırsan sıkıntı yaşamazsın. Hem şu an ucuza satıyor hem de distribütörlüğünü yapıyor bu markaların.

Son düzenleme:
Yakın zamanda SSD araştırıp Samsung 870 EVO 500GB 2, 5" SATA SSD'yi Amazon'dan 929 TL'ye almıştım. Onu almasaydım eğer şunlardan birini alacaktım;
Bana forumda daha önce bunları önermişlerdi. Araştırdığımda mantıklı öneriler olduğunu gördüm ama Samsung'un sunduğu özellik ve kaliteden dolayı fiyatı da uygun görünce Samsung'u tercih ettim. Ama Apacer Panther AS340 ve PNY CS900 bence seni üzmez. İncehesap'tan alırsan sıkıntı yaşamazsın. Hem şu an ucuza satıyor hem de distribütörlüğünü yapıyor bu markaların.

Bilmiyorum ne diyeyim Gigabyte alsam sorun olur mu?

Gigabyte alsam olmaz mı 2 tane 240GB'lik.

Deneyimlemeden karar vermek zor. Ama Samsung konusunda problem yaşamazsın tercihini ondan yana kullanırsan. Diğer markalarda kötü değil. Gigabyte'te alabilirsin. Ama ben Samsung almasaydım Apacer ya da PNY marka SSD alırdım. Kişisel tercih meselesi benimki. Ek olarak şu konudaki SSD listesine de göz atman yararlı olur;

Geri
Yukarı