480GB SSD Önerisi

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
TLC, NAND, Drum gibi bayağı bir terimi varmış SSD'lerin. Kimi diyor ki TLC alınmaz, kimi diyor ki bu SSD'de Drum yok. Her modele bir şey söylüyorlar. Kafam bayağı karıştı.
4 senedir kullandığım 1TB Seagate HDD değişik sesler çıkarmaya başladı. Çalışmasında sıkıntı yok gibi ama sesi kafamı ütülüyor. Hem oyunlarım daha hızlı açılsın hemde sesten kurtulayım diye düşünüp bir SSD almaya karar verdim. Kafamda Gigabyte, Crucial ve Hi-level var. Sadece oyunlarımı kuracağım, onun dışındaki tüm dosyaları HDD'ye atacağım. Hangi SSD daha uzun ömürlü olur? Hali hazırda 4 senedir kullandığım içinde Windows ve ETS 2 kurulu olan Hi-Level 120GB SSD'im var ve 4 senedir okuma yazma hızı hala muhteşem. 6 saniyede açıyor sistemimi. Bu yüzden listeme Hi-level'i de ekledim.
Ayrıyeten HDD'yi istediğim zaman kolayca bağlayabilmem için bir HDD kutusu önerisi de bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Kingston al kafan rahat olsun bence.

Bu linkte 400 TL ve satıcı güvenilir. Zamanında OEM RX 460'ları satan satıcı buydu:

Kinston istemsizce bana güven vermiyor. Aldığım tüm Kingston flash bellekler 4-5 aya rahmetlik oluyordu eskiden. Tabii SSD'de durum bu mu bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı