49-50" Ebatlarında TV Önerisi

• Konuyu başlatan JiJi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 6B

JiJi

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522332273
Merhaba arkadaşlar. Evim çok büyük olmadığı için 49-50" ebatlarında 4K TV almayı düşünüyorum. Zaten normalleşmiş olan WiFi ve uydu alıcılı olmasını tercih ederim. Duvarda olacak (yani TV ünitesi, üzerine koyualcak bir platform vs. gibi bir standı olmayacak). Standart TV vs. film izleme amacı ile kullanılacak (PS4, XBOX gibi konsollar kullanılmayacak). Film konusunda güzel bir arşivim olduğu için özellikle 4K istiyorum. Ayrıca sonuçta teknoloji hızla gelişiyor. FHD teknolojisi eskidi ve para yatırmaya değmeyeceğini düşünüyorum. Yanlış düşünüyorsam saygı çerçevelerinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz farklı fikirlere kapalı değilimdir. Bütçem mümkünse 4000 TL bandını aşmamak. Tabi ki ne kadar ucuza alabilirsem o kadar iyidir :) Maalesef TV konusunda biraz marka takıntım var. Bilindik markalardan önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar

Son düzenleyen: Moderatör:
TV bakımın'dan profesyonel olan markakarı seçmelisin. Samsung almalısınız. Samsung televizyo bakımından çok başarılı.
Samsung 49NU7100 49" 122 Ekran 4K Uydu Alıcılı Smart LED TV Fiyatı
İşin gerçeği bende bu modele baktım. 4000 TL bandında Sony gördüm o kafamı kurcalıyor. LG ve Philips markalarını övenler de gördüm. Siz olsanız aynı fiyat bandında Samsung, Sony, Lg ve Philips arasında kalsaydınız hangisini neden tercih ederdiniz? Tabi ki modele bağlıdır biliyorum. Yine de ama oluyor işte :D

İşin gerçeği bende bu modele baktım. 4000 TL bandında Sony gördüm o kafamı kurcalıyor. LG ve Philips markalarını övenler de gördüm. Siz olsanız aynı fiyat bandında Samsung, Sony, Lg ve Philips arasında kalsaydınız hangisini neden tercih ederdiniz? Tabi ki modele bağlıdır biliyorum. Yine de ama oluyor işte :D
Ben zaten 2 yıl önce seçimi Samsung'dan yana yaptım. Samsung telvizyonla ilgili bir sıkıntı çıkarsa ki bende hiç çıkmadı bir telefon ile işiniz hakledersiniz. Daha hiç renklerde solukluk,renklerde yırtılma gibi şeyler yaşamadı. Samsung başarılı bir marka. LG'de başarılı ama fiyatını haketmeyen ürünler satıyor.

Ben zaten 2 yıl önce seçimi Samsung'dan yana yaptım. Samsung telvizyonla ilgili bir sıkıntı çıkarsa ki bende hiç çıkmadı bir telefon ile işiniz hakledersiniz. Daha hiç renklerde solukluk,renklerde yırtılma gibi şeyler yaşamadı. Samsung başarılı bir marka. LG'de başarılı ama fiyatını haketmeyen ürünler satıyor.
Samsung markasından çekinme sebebim beyaz eşyalarını aldım geçen sene. Servisinden ve teknik desteğinden hiç memnun kalmadım. Aldığım ürün çamaşır makinesiydi. 8 kg lık 1200 devire sahip bir makine. Servis ilk etapta geldi kurdu gayet güzel başladı herşey servis açma tuşuna bastı tuşları vs. denedi çalışıyor sorun yok dedi ve gitti. Bir problem olursa arayın biz geliriz dediler. onlar gittikten sonra denemek amaçlı makineye kot pantolon, keten pantolon ve tişörtlerden oluşan yaklaşık 5 kg lık çamaşır atıp yıkamayı denediğimizde makine yerinde sabit kalmadı hareket edip zıplamaya başladı. hemen durdurup servisi aradığımızda geliriz ama geldidğimizde bizden kaynaklı değilse x TL kadar para alırız dediler. Neyse tamam dedik kendimizden eminiz ya daha hiç bir şey yapmadık kullanmadık bile. Geldiler çamaşırları bile çıkarmamıştık. Baktı siz bu makineye az ürün atmışsınız ondan sabitlenmemiş sizin hatanız gibi bir açıklama yaptılar. Bende o makine 8 kg a kadar 8 kg yıkamak zorunda değilim ki o aradaki 3 kg ile mi zıplıyor dediğimde beni çok terslediler. Dedim tamam siz buradayken deneyelim. Yok bizim işimiz var gitmek zorundayız ücreti alalım dediler. Neyse verdim hemen şikayet ettim arkalarından tabi ki. Sonra makineye biraz daha eşya koyup denediğimde yine aynı şey oldu. Tekrar aradım. Yine aynı prosedür oldu ve yine hatanın bizde olması durumunda para alacaklarını söylediler. Neyse gelin dedim. Geldiler aynı adamlar geldi zaten. Bu seferde 8 kg lık makineye 8 kg çamaşır atılmazmış diye bir kullanıcı hatası yazdılar. Bu sefer onların yanında şikayet ettim ve para vermedim. Başka teknik servis ve ödediğim servis ücretini geri talep ettim. Bunlar terbiyesizlik yapa yapa parayı verip gittiler. Yeni ekip geldi. Gelen gideni aratır misali olacağını düşünmek istemedim o sıra. Gelen yeni teknik servis ekibi çamaşır makinesindeki çamaşırlara baktı ve siz bu çamaşırları birlikte atmışsınız tabi ki zıplar dedi. Nasıl yani dedim. Kot pantolonları tek,Keten pantolonları tek, kumaş pantolonları tek, tişörtleri tek, atletleri tek vs atacakmışız hangi yıldaymışız bunu bilmiyor muymuşuz şeklinde bir kullanıcı hatası yazdı (güler misin ağlar mısın bilmiyorum :D). Neyse zaten sinirliydik tartıştık. Bunları da şikayet ettim. Teknik servis göndermiyorsanız ürünü iade edeceğim dedim. Başka ekip gönderdiler. Makinanın ayaklarında sorun var dedi zemin yamuk dedi. Su terazisi vardı bende o ihtamalden şüphelendiğim için ilk ben kontrolümü yapmıştım zaten. hemen uzattım kontrol edin dedi. O da lafı evirdi çevirdi sözde ayağı düzeltti filan ama sorunum çözülmedi. Az da olsa devam ediyor. Makinayı çalıştırıp evden çıkamıyoruz.
Özetle Samsung markası TV de de böyle bir teknik servis rezilliği yaşatırlar mı?

@JiJi asla yaşatmaz. Almanya'dan kuzenlerim geldi ve televizyon'da internet sıkıntısı çıkardılar. Samsungu arayıp 10 dakika içinde telefon'da konuyu halletik.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı