49 günde TYT matematik işe yarar mı?

Negan Smith

Megapat
Makaleler
1
Rehber Matematik'in 49 günde TYT matematik diye bir serisi var, bu gerçekten işe yarar mı? 18 Temmuz'da dershane başlayacak, o zamanlara kadar bitirmeyi düşünüyorum. TYT Türkçe, sosyal ve fen çözebiliyorum hatta Türkçe bayağı iyi ama matematiğim eksik. Zaman kaybı mıdır yoksa baştan sona iyice öğrenebilir miyim? Teşekkür ederim.

Faydalı olduğunu düşünmüyorum. Eğer konuları biliyorsan çok fazla deneme ve soru çözerek benim düştüğüm hataya düşme.
Bilmediğim konular var. Bir konu anlatımı dinlemem şart yoksa yapamam, o yüzden konuyu açtım. Dershanede de TYT öğretecekler güya ama o zamana kadar bayağı öğrenip orada da tekrar yapmayı düşünüyorum.

Bilmediğim konular var. Bir konu anlatımı dinlemem şart yoksa yapamam, o yüzden konuyu açtım. Dershanede de TYT öğretecekler güya ama o zamana kadar bayağı öğrenip orada da tekrar yapmayı düşünüyorum.
Eksiklerini nokta atışı olarak bilmiyorsan konu anlatımlarını izle o zaman.
Yanlış anlaşılmasın elbette başarılı olan vardır fakat Rehber Matematik, Gri Koç ile işbirliği yapmaya başladıktan sonra iyice tuhaflaşmaya başladı. Kanal sanki Tonguç kanalına döndü gibi. Ben Mert Hoca'nın kampını tavsiye ederim.
Şuan piyasadaki en iyi matematikçi Mert Hoca. TYT için izlemedim ama AYT'si gerçekten efsane.

Şuan piyasadaki en iyi matematikçi Mert Hoca.
Aynen öyle hem dersleri uzun çok fazla soru çözüyor hem bunu sıkmadan yapabilmeyi beceriyor. Bazen durup dururken öyle bir şey diyor ki insan kahkaha patlatıyor. Fakat o da son zamanlarda Gri Koç ile bir araya gelmiş umarım o da kaliteyi bozmaz.

Aynen öyle hem dersleri uzun çok fazla soru çözüyor hem bunu sıkmadan yapabilmeyi beceriyor. Bazen durup dururken öyle bir şey diyor ki insan kahkaha patlatıyor. Fakat o da son zamanlarda Gri Koç ile bir araya gelmiş umarım o da kaliteyi bozmaz.
Prime Mert Hoca'dan faydalanabildiğimiz kadar faydalandık. Umarım bu sene kazanıp gideriz.

Eğer temeliniz hiç yoksa biraz zorlayabilir. Rehber matematik çoğu detayı öğrenci biliyor diyerekten geçiyor. İlyas Güneş'e bakabilirsiniz isterseniz, sıfırdan alır. Zora doğru götürür.

Eğer temeliniz hiç yoksa biraz zorlayabilir. Rehber matematik çoğu detayı öğrenci biliyor diyerekten geçiyor. İlyas Güneş'e bakabilirsiniz isterseniz, sıfırdan alır. Zora doğru götürür.
1654432587808.png

149 videoluk bir TYT playlisti var bundan mı bahsediyorsunuz hocam? Bir de 7 videoluk var o yüzden sordum. Videolar yaklaşık 25 dakika, günde 5-6 tane izlesem 1 ayda falan bitiririm ama oturur mu bilmiyorum.

TYT Matematikte ilk 12 konu, fonksiyon, polinom ve 2. dereceden denklemler ve P.K.O.B dışında konu anlatımı gerektirecek bir şey yok, problemler soru çözdükçe gelişecek bir şey. Kanal arıyorsanız bu kanalları önerebilirim: Bıyıklı Matematik, Mert Hoca, Matematiğin Güler Yüzü, İlyas Güneş, Eyüp B. Matematik ve Geometri(kendisinden konu anlatımında çok fazla yararlanmasam da soru çözümleri, mini denemeleri, derece yaptıran, tekrarlıyorum gibi oynatma listeleri çok şey kazandırdı) kanallarını öneririm. Geçen sene 49 Günde TYT Matematik kitabını almıştım, beğenmedim açıkçası bunun yerine yazdığım kanallardan konu anlatımlarını dinleyip 345 veya Bilgi Sarmaldan çözmeniz daha iyi.

Geri
Yukarı