4950 TL'ye Ryzen 5 2600 ve RX 570 hazır sistem alınır mı?

SSD'yi sonra al diyen zihniyeti çok merak ediyorum acaba ne kullanıyorlar. Şu sistemi alıp HDD gibi bir boğaza soktuğunuza inanamıyorum.

HDD'yi çıkarıp SSD almalısın. 25 tane oyunu aynı anda indirip aynı anda oynamayacaksın sonuçta. 3-5 tane oyununu indirirsin.
SSD sonra al diyen zihniyet den örnek olarak kendimden söz edeyim. Bilgisayarda sadece oyun oynamıyoruz veya oynamıyorum VM VirutalBox, Unreal Engine 4, Unity 5, Photoshop CS6, Fuse CC, Adobe Premier Pro, Adobe Illustrator, Adobe Lightroom, Adobe Dreamweaver, Adobe After Effect, R6, GTA V, CS:GO, PUBG, APEX Legends, SCUM, PAYDAY 2 vb. bir sürü uygulama kullanıyorum. Arkadaş hangi oyunları oynayacağını söylemedi bizde doğal olarak SSD'yi 2. plana attık bu uygulamalara 480GB SSD yetmez kendimden yola çıkaran örnek verdim.

@crazy_vefa'nın mesajını kişisel olarak algılamaya gerek yok. Artık bu seviyelerde sistem kullanırken ve toplarken, SSD çok önemli ve tartışılması dahi gereksiz. Günlük kullanımda ve bahsettiğiniz uygulamalarda da SSD'nin hızı çok önemli bir avantaj. Mesela SSD olmayan bir bilgisayarda basit işlemler yapmak bile benim için rahatsız edici oluyor. @Xlusives

@crazy_vefa'nın mesajını kişisel olarak algılamaya gerek yok. Artık bu seviyelerde sistem kullanırken ve toplarken, SSD çok önemli ve tartışılması dahi gereksiz. Günlük kullanımda ve bahsettiğiniz uygulamalarda da SSD'nin hızı çok önemli bir avantaj. Mesela SSD olmayan bir bilgisayarda basit işlemler yapmak bile benim için rahatsız edici oluyor. @Xlusives
Belli bir bütçeye göre sistem toplarken bazen SSD'yi gözden çıkarmak gerek hem çok pahalı hem de hafızası düşük, mesela bana 1TB yetmiyor.
Aynı sistemi ben topladım 1TB HDD ile yeterince hızlı.
Windows 10'un açılması yaklaşık 15 saniye sürüyor SSD olan laptopumda 10 saniye sürüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı