4GB 1600 mhz CL11 bellek mi 4GB 1600 mhz CL9 bellek mi ?

OTOFAJİ

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi 4GB bellek almak istiyorum notebook bilgisayarıma sizden yardım istiyorum. Şuan bilgisayarımda 4GB 1600 mhz CL11 1.35 volt tüketen bellek bulunmakta ürünü aldığımda içinde bulunan bellek var. Ama bana bu yeterli olmadığından bellek yükseltmesi yapmak istiyorum. İki seçenek arasında kaldım.
1. 4GB 1600 mhz CL11 1.35 volt tüketen ürünün içindeki ile aynı özelliği taşıyan bir adet daha 4GB bellek alıp toplam 8GB bellek olarak kullanmak.
2. İçinde bulunan 4GB rami çıkarıp. 4GB 1600 mhz CL9 1.35 volt güç tüketen rami tek başına takmak.

Son sorumda 2. seçenekteki belleği alırsam 4GB 1600 mhz CL11 1.35 volt kullanan belleğin yanına 4GB 1600 mhz CL9 belleği takabilir miyim ?

Cevaplarınızın için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar sunarım.
@Recep Baltaş @MF özellikle bakarsanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Yeni alacağım ram mevcut raminle aynı olmalı. Yani CL11 olan rami alman daha mantıklı.
Öyle mi düşünüyorsunuz ? Bende 4GB 1600 mhz CL9 daha yararlı olucağını düşünüyorum. Birde 2. seçenekteki üründen pek fazla yok piyasada yada ben bulamadım. Bir şey daha sormak istiyorum. Kingston bellek mi önerirsiniz yoksa crucial.

Şuan hangi marka ve model ram varsa aynısından almalısın. Cl değeri ve mhz değeri de aynı olmak zorunda.
Anladım dediğinizi ama ben şunu demek istiyorum acaba sadece 4GB 1600 mhz CL9 1.35 volt taksam daha mı performanslı olur ya da mevcut olan belleğin yanına takarsam sorun olur mu ?

Tamam işte bak şuan mevcut belleğin anladığım kadarıyla cl11 değerine sahip. Yanına takamazsın. Uyumsuzluk olur. Normal şartlarda CL9 ram daha performanslı.

Tamam işte bak şuan mevcut belleğin anladığım kadarıyla cl11 değerine sahip. Yanına takamazsın. Uyumsuzluk olur. Normal şartlarda CL9 ram daha performanslı.
Anladım. Bende diyorum ki şuan bende mevcut olan 4GB 1600 mhz CL11 belleği çıkarıp 4GB 1600 mhz CL9 belleği tek taksam. 4+4GB ayrı ayrı 1600 mhz CL11 toplam 8GB belleğin yerini tutar mı ?

@OTOFAJİ CL sadece sadece gecikme değeri. Zaten CL9 ile CL11 arasındaki farkı kolay kolay anlayamazsınız. Tek CL9 1600Mhz ram takmakta saçmalık olur. Tavsiyem 1 adet daha CL11 1600 Mhz ram alıp paşa paşa 8GB kullanın. :)

Şimdi kullandığın marka ve modelin aynısından alman daha iyi olur. Uyum sorunu çıkma ihtimali olmaz.
Aynen bende öyle düşündüm yardım için sağolun.

@OTOFAJİ CL sadece sadece gecikme değeri. Zaten CL9 ile CL11 arasındaki farkı kolay kolay anlayamazsınız. Tek CL9 1600Mhz ram takmakta saçmalık olur. Tavsiyem 1 adet daha CL11 1600 Mhz ram alıp paşa paşa 8GB kullanın. :)
Bende fark ettim dediğinizi yapıcam bugünden beri ilginiz için çok sağolun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı