4GB DDR4 2666 Mhz vs 8GB DDR3 1600Mhz

Bilgisayar sadece RAM'e göre seçilmez. İki bilgisayarın özelliklerini belirtirseniz daha yardımcı oluruz. Özellikleri neredeyse aynı ise 4GB DDR4 tavsiye ederim. Sonradan 4GB eklerseniz daha kullanılabilir olacaktır. Veya 8 eklerseniz. Bütçenize kalmış.
hocam farz edelim ki ben rama göre alacam. soru basit ya? hangisi ve neden? geçerli açıklamanız yoksa sorun olmaz.

hocam farz edelim ki ben rama göre alacam. soru basit ya? hangisi ve neden? geçerli açıklamanız yoksa sorun olmaz.
İstediğiniz şey akıl dışı. Kim RAM'e göre bilgisayar seçer? Şöyle düşün, bir sistem var. i5 650 işlemci, GeForce210 Ekran Kartı, Dandik bir H55 anakart, 8GB 1600 RAM. Diğeri de şöyle. i9 10900K, Z490 Anakart, 2080Ti Ekran Kartı, 4GB 2666mHZ RAM. Şimdi anladın mı olayın nasıl değiştiğini? Hangisini seçerdin? 4GB olanı değil mi. Bu yüzden anlatmaya çalışıyorum. Hangi sistemin özellikleri iyiyse onu seç. RAM'e bakıp bilgisayar seçilemez. İlla da seçicem dersen DDR4 al. Sonradan 8 yaparsın yoluna bakarsın. İyi geceler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı