4GB VRAM ile 6 GB VRAM gerektiren oyun oynama

komador1998

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar konu başlığında belirtiğim gibi Shadow of Mordor adlı oyunu aldım. GTX 980 ile 1080p'de ultra'da oynamak istiyorum ama 6 GB VRAM istiyorum diyor ve ultraya almıyor. FPS değerim 70-80 arası. Ultra high'da 30'a kadar yolu var. Yani nasıl ultrada oynayabilirim ? Yada 4 GB VRAM ile 6 GB'lik oyunu oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konu başlığında belirtiğim gibi Shadow of Mordor adlı oyunu aldım. GTX 980 ile 1080p'de ultra'da oynamak istiyorum ama 6 GB VRAM istiyorum diyor ve ultraya almıyor. FPS değerim 70-80 arası. Ultra high'da 30'a kadar yolu var. Yani nasıl ultrada oynayabilirim ? Yada 4 GB VRAM ile 6 GB'lik oyunu oynayabilir miyim?

VRAM kullanımı, ekran kartınızın belleğini aştığı zaman takılma yaşayabilirsiniz.

29:50'de biz GTX 970 ile Ultra açıyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de oyunda eğer HD Doku Paketi yüklü değilse Ultra açmanın pek bir anlamı yok:

Middle-earth: Shadow of Mordor - HD Content Steam'de

Buna bu kadar takılmayın, sadece arada ani olarak FPS 2-3 kareye iner ve saniyesinde tekrar yükselir bu sorun olabiliyor. Zaten Recep Baltaş yazmış oyunun ayarlarının yanında da yazıyor HD Doku Paketi 6 GB VRAM istiyor.

sadece shadow of mordor için düşünmeyin far cry 4 olur the witcher 3 olur yeni oyunlar yani ultrada açmak istediklerim.

29:50'de biz GTX 970 ile Ultra açıyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de oyunda eğer HD Doku Paketi yüklü değilse Ultra açmanın pek bir anlamı yok:

Middle-earth: Shadow of Mordor - HD Content Steam'de

Peki ultra hd doku paketi ile ultra'da oynayabilir miyim aşağıda belirtiğim ekran kartı ile

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı