4K 50-60 FPS verebilecek ekran kartı tavsiyesi

Fiyat performans değişen bir şey tam bütçe versen daha iyi olur.

İstenilen FPS degerlerini de yazdığımdam gerek duymadım. 4090'dan aşağısı kurtarmazmış zaten genel cevaplara bakılırsa. 4090, 77 civarı şu an asus tuf. Ama mesela bunun dengi AMD'ler daha da uyguna gelebilir onlarada bakarım sonra ne denk gelirse artık. teşekkürler.

Son düzenleme:
R5 5600 için 4K ekran kartı tek önerilebilecek minimum 4070 var gibi onun dışında 3000 serisinden kartlarda var ama onlar R5 5600 onlara yetersiz kalacaktır. Ek olarak F/P 4K ekran kartı bulunmuyor.
Üstte yazdığım mesaja bakınız hocam.

Üstte yazdığım mesaja bakınız hocam.

Tekrar okuyunca anladım ama 4090 gibi abartı bir karta gerek yok bence bu adam sadece bunu oyun için alıyorsa cidden gerek yok iş 4070 veya 4080 gibi kartlarla bile bitebilir ikinci el alacaksa 3080 Ti veya 3090 da olabilir ben şu an 3080 Ti kullanmaktayım 4K da çoğu oyunlarda FPS değerleri 50 üstünde.

AMD tarafında öneri alabilir miyim? AMD'ler saf güç olarak her zaman daha fiyat performans aslında. Eminim 4K üst düzey ekran kartlarında da aynı durum vardır.

Son düzenleme:
AMD tarafında öneri alabilir miyim? AMD'ler saf güç olarak her zaman daha fiyat performans aslında. Emini 4K üst düzey ekran kartlarında da ayı durum vardır.
7800XT 7900XT 7900XTX

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak, 7900XT daha uygun doğrudur. Ama saf güç açısından acayip bir kart olduğu için inanılmaz bir darboğaz da yaşatacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak, 7900XT daha uygun doğrudur. Ama saf güç açısından acayip bir kart olduğu için inanılmaz bir darboğaz da yaşatacaktır.

7800XT 60 Hz monitöre daha mı mantıklı acaba? Yok düşük kalabilir bazen baktım ben de. Ama 7900XT zaten NVIDIA'lara göre bayağı uygun. Darboğaz konusu o yüzden göz ardı edilebilir şimdilik sanırım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı