4K 60Hz vs. 2K 240Hz

Hocam CS:GO'yu çok seviyor ve daha iyi tepki vermek istiyorsanız 240Hz olanı alın, FPS oyunları için daha iyi, ancak hikaye tarzı oyunları oynuyorsanız 4K alın.
Daha çok FPS oyunları oynuyorum ama bir de 4k alırsam GTA 5 gibi oyunlarda sistemin kaldıracağını pek düşünmüyorum. Ryzen 3 2200g işlemci rx570 armor ekran kartım 8gb ramim var. Rami 16gb yapsam işlemciyi de bir tık yükseltsem iyi olacak. Radeon ayarlarından virtual resolution açıp csgoda 4k çözünürlük yapmıştım. 4k göstermese bile 4k yaptım gösterse de göstermese de sayıyor. 60fps alıyordum 4k da. Ancak CSGO işlemciye yüklenen bir oyun bunu da unutmamak lazım. Hikaye oyunları gibi oyunlar örneğin GTA 5 te düşük orta-yüksek karışık ayarlarda 1080p de 60-70 fps alıyorum. Düşüğe çekmek istemiyorum. Grafik iyi olsun diye yapılmış bir oyunda düşük ayarlarda oynamak mantıklı olmaz.

Daha çok FPS oyunları oynuyorum ama bir de 4K alırsam GTA 5 gibi oyunlarda sistemin kaldıracağını pek düşünmüyorum. Ryzen 3 2200G işlemci RX570 Armor ekran kartım 8 GB RAM'im var. RAM'i 16 GB yapsam işlemciyi de bir tık yükseltsem iyi olacak. Radeon ayarlarından Virtual resolution açıp CS:GO'da 4K çözünürlük yapmıştım. 4K göstermese bile 4K yaptım gösterse de göstermese de sayıyor. 60FPS alıyordum 4K'da. Hikaye oyunları gibi oyunlar örneğin GTA 5'te düşük orta-yüksek karışık ayarlarda 1080P'de 60-70 FPS alıyorum. Düşüğe çekmek istemiyorum. Grafik iyi olsun diye yapılmış bir oyunda düşük ayarlarda oynamak mantıklı olmaz.

Oyunu 4K yaparsanız CPU kullanımı azalıp GPU'ya 2X yük biner 2K 240Hz olanı almanız yararınıza.

Monitör alacak olursam 4K 60Hz mi yoksa 2K 240Hz mi almalıyım? Oyun için alacağım. 240 Hz nerede buldun derseniz Monster'da gördüm. O olmasa bile 4K 60 Hz mi yoksa 2K 144 veya 240 Hz mi alınmalı sizce oyun için? Çözünürlük artması avantaj sağlar mı? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

PUBG, CS GO tarzı oyunlar, yarış oyunları, futbol oyunları oynayacaksan 240Hz monitör al. Ama Single Player, hikaye tarzı oyunlar oynayacaksan 4K 60Hz alabilirsin.

4K için sisteminin bayağı güçlü olması lazım yalnız.

Geri
Yukarı