4K Çözünürlük için i5 9600k Yeterli midir?

SuperCuteMeowth

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Teknoloji Destek Uzmanı
Merhaba, konu başlığında da belirttiğim gibi i5 9600k işlemcim 4k çözünürlüğe sahip. 27 inç monitörüm ve RTX 2080Ti ekran kartına sahibim. Genel olarak oyunları 4k oynuyorum ve Battlefield V'de çoklu oyuncu modlarını sık sık oynuyorum. Oyun sırasında işlemci tarafında yaklaşık %60 ila %90 gibi kullanımlar oluyor ve sık sık değişiyor. Bu sizce normal değerler midir? İşlemci sizce yeterli midir? Upgrade yapmaya gerek var mıdır? Teşekkürler.

9600k'ya, evet 4K yeterlidir. Fakat ileride çözünürlük düşürmek zorunda kaldığınız zaman darboğaz yiyebilirsiniz. 9600K yerine 2700X daha mantıklı olacaktır.

Hocam zaten 9. yani son nesil işlemci bence boşa para harcamaktan başka birşey olmaz. Ama elinizdeki işlemcide değerli yani 2.el olarak güzel para eder madem öyle 9900K alıp kökten sorunu çözün.

Hocam zaten 9. yani son nesil işlemci bence boşa para harcamaktan başka birşey olmaz. Ama elinizdeki işlemcide değerli yani 2.el olarak güzel para eder madem öyle 9900K alıp kökten sorunu çözün.

En son seçeneğim upgrade. Bu işlemci 4k çözünürlükte güç olarak kartımı üzecek ise o zaman upgrade düşünebilirim. Bu sistemi toplarken 4k ve bu kart hesapta yoktu, o yüzden yeterli ise hiç bozmayacağım.

4K için gayet yeterlidir. 4K'da 6600K+2080 TI sorunsuz kullanan gördüm.
1080P ye düşerseniz 9700K şart hatta 9900K
2K için de 9600K idare eder ama yine 9700K daha iyi olur.

Bu arada 4K'da kartın ömrü kısa olacaktır yani 2 yıl sonra performansı sizi kesmez. Eğer monitör almadıysanız 2K tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı