4K G-Sync-FreeSync Monitör Tavsiyesi

portfire

Hectopat
Merhaba, öcelikle sistemim aşağıdaki gibi:

Ryzen Threadripper 1950x, 16 GB G.Skill 3200MHz, 2080 Ti (EVGA ile ASUS arasında kalmıştım ASUS white Edition var muhtemelen onu alacağım o olmaz ise EVGA FTW alacağım)

SAMSUNG 49" CRG90 5120x1440 120Hz FreeSync2 HDR1000 QLED Kavisli Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar

4K Gaming bir monitör bakıyordum yukarıdaki monitörü buldum özellikleri gayet iyi 5K, 120Hz ve HDR 1000 şimdi gel gelelim bu FreeSync ama ekran kartım NVIDIA sıkıntı yaşayacakmışım gibi geliyor. Teknopat'ta video izlemiştim NVIDIA FreeSync'e destek verecekmiş diye ama bu monitör yeni ve çok fazla test yok bu kadar para veripte bir de G-Sync muadili FreeSync özelliğini NVIDIA kartım kullanamazsam diye arada kaldım.

Şimdi kullanan var mı bilmiyorum ama önerileriniz ne olur bunun haricinde öneri olacak ise de bütçe maks 12K diyelim. Bu paraya G-Sync ve HDR monitör de bulamadım ASUS'un modelleri var ama resmen uçmuşlar 20K ve üzeri. Monitörü aldıktan sonrada uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorum hatta bayağı uzun bir süre buna göre önerileriniz neler olur?

Sayın @Recep Baltaş ve @Ali Güngör sizlerde müsaitseniz öneriniz olabilir mi ya da bu monitör hakkında bilginiz var mı G-Sync ile uyumlu çalışır mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Paylaştığın monitör 5k değil en boy oranından öyle çözünürlüğü var. 4k 5k netliği keskinliği istiyorsan normal 27-28 inç bir monitör alman gerek ben 2080 ti Aorus ve 4k 144 hz Acer XB273KGP kullanıyorum.

Bu modellere baktın mı? Bu arada çözünürlüğü 2K'ya düşürerek daha yüksek Hz'li ekranlara da bakabilirsin ama sen bilirsin tabii ki.

@JeaLeusy 4k ve üzeri için 27" monitör küçük kalıyor gidip yakındanda inceledim tabi bu bana göre. Kişiye göre farklılık gösterebilir.

@f1ght3r Verdiğiniz iki monitör de FreeSync dolayısı ile FreeSync ile sorunsuz çalışacaksa linkini verdiğim modeli tercih etmek isterim.

@JeaLeusy 4k ve üzeri için 27" monitör küçük kalıyor gidip yakındanda inceledim tabi bu bana göre. Kişiye göre farklılık gösterebilir.

@f1ght3r Verdiğiniz iki monitör de FreeSync dolayısı ile FreeSync ile sorunsuz çalışacaksa linkini verdiğim modeli tercih etmek isterim.
4k Monitörde 27 inç için mükemmel bir çözünürlük 32 de bile o netliğin alındığını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı