4K HDR ayarları

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar 4K HDR monitör satın aldım. PS4 Pro'da HDR özelliği ile çok güzel renkler ve görsellik sunuyor. Fakat bilgisayarda HDR destekli oyunlarda HDR açtığım zaman aynı renklere ulaşamıyorum. Bunun ayarlarını nasil yapabilirim bilgisi olan var mı?

Kullandığım ekran: ViewSonic VX3211-4K-mhd 32" 3ms (HDMI+display) 4K UHD VA monitör.

Selamün aleyküm arkadaşlar 4K HDR monitör satın aldım. PS4 Pro'da HDR özelliği ile çok güzel renkler ve görsellik sunuyor. Fakat bilgisayarda HDR destekli oyunlarda HDR açtığım zaman aynı renklere ulaşamıyorum. Bunun ayarlarını nasil yapabilirim bilgisi olan var mı?

Kullandığım ekran: ViewSonic VX3211-4K-mhd 32" 3ms (HDMI+display) 4K UHD VA monitör.

Hocam HDMI mi Display Port mu bağladınız cihazı?

Hocam HDM olarak bağladım.
Kablo 2.0 2.1 2.2 destekliyor.

Konsolda 2.3 veya 2.4 yazıyordu ama öyle bir şey hatırlıyorum.

Eğer çok ince detaylara dikkat eden birisiyseniz PS4 kablosu daha ilerki versiyon ise PC bağlayıp dener misin? DP tabii ki daha gelişmiş bir kablodur.

Eğer çok ince detaylara dikkat eden birisiyseniz PS4 kablosu daha ilerki versiyon ise PC bağlayıp dener misin? DP tabii ki daha gelişmiş bir kablodur.

Şu an PS4 kablosu takılı zaten elimde DP kablosu yok PS4'de renkler her şey çok çok canlı ama bilgisayarda HDR açıldığı zaman ışıklandırmada sorun yok ama renkler ölü gibi olmaya başlıyor bilgisayarda olan bir şey bu sadece.

PS4'te kablo bilgilerini ve uyumunun gösterildiği gibi bilgisayarda da gösterilen bir yer var mı?

Alıntı bilgiler.

1-Oyunun HDR desteklemesi.

2-NVIDIA 9XX serisi ve üstü, AMD RX 4xx ve üstü bir ekran kartı.

3-HDR destekli bir monitor ya da televizyon.

4-HDMI 2.0 kablo.

Bu dört unsur bir araya geldiği zaman PC oyunlarını aynen PS4 Pro'daki gibi HDR olarak oynayabilmemiz mümkün.

Şu an için benim bildiğim HDR destekli PC oyunları.

-Shadow Warrior 2

-Forza Horizon 3

-Resident Evil 7.

Alıntı bilgiler.

1-Oyunun HDR desteklemesi.

2-NVIDIA 9XX serisi ve üstü, AMD RX 4xx ve üstü bir ekran kartı.

3-HDR destekli bir monitor ya da televizyon.

4-HDMI 2.0 kablo.

Bu dört unsur bir araya geldiği zaman PC oyunlarını aynen PS4 Pro'daki gibi HDR olarak oynayabilmemiz mümkün.

Şu an için benim bildiğim HDR destekli PC oyunları.

-Shadow Warrior 2.

-Forza Horizon 3.

-Resident Evil 7.

Bilgiler için teşekkür ederim.

Söylediklerinizin hepsi uygun fakat PS4'deki gibi renkler olmuyor onu çözemedim.

bende'de aynı monitör var ilk başlarda windowsta hdr'yi aktif hale getirdim parlaklık ve konsart ayarlarını nvidia denetim masası üstünden yaptım zira monitör ayarları üstünden yaptığım ayarlar beni tatmin etmedi monitörde ayarları 100 yaptım konsart ve parlakığı sonra nvidia denetim ayarları ile ayarladım lakin windows uyku moduna geçince veya bir oyuna girip çıkınca windows nvida denetim ayarlarını iptal edip kendi ayarlarına geri dönüyordu ben'de bu yüzden hdr'yi kapalı tutuyorum bu hata tamamen windows ile alakalı yani oyuna girerken hdr destekliyorsa windows otomatik aktif hale getirmesi çıkışta da kapaması gerekir.buradan resim atılıyor mu bilmiyorum atılıyorsa ayarlarımın ekran görüntülerini aldım unutmamak için sana atarım.

ViewSonic VX3211-4K-mhd 32

hdr renk ayarları display port kablo gerekir

Dosya Ekleri

• viewsonic.jpg
    viewsonic.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 113
  • viewsonic1.jpg
    viewsonic1.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 100
  • viewsonic2.jpg
    viewsonic2.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 90
  • viewsonic3.jpg
    viewsonic3.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:
bende'de aynı monitör var ilk başlarda windowsta hdr'yi aktif hale getirdim parlaklık ve konsart ayarlarını nvidia denetim masası üstünden yaptım zira monitör ayarları üstünden yaptığım ayarlar beni tatmin etmedi monitörde ayarları 100 yaptım konsart ve parlakığı sonra nvidia denetim ayarları ile ayarladım lakin windows uyku moduna geçince veya bir oyuna girip çıkınca windows nvida denetim ayarlarını iptal edip kendi ayarlarına geri dönüyordu ben'de bu yüzden hdr'yi kapalı tutuyorum bu hata tamamen windows ile alakalı yani oyuna girerken hdr destekliyorsa windows otomatik aktif hale getirmesi çıkışta da kapaması gerekir.buradan resim atılıyor mu bilmiyorum atılıyorsa ayarlarımın ekran görüntülerini aldım unutmamak için sana atarım.

ViewSonic VX3211-4K-mhd 32

hdr renk ayarları display port kablo gerekir
Hocam ben de dün aynı monitörü aldım. Güzel bir ICC profili buldum renkler şahane oldu fakat sorunum şu ki Nvidia Denetim Masası - Çözünürlük Değiştirme kısmında ''Çıkış Renk Derinliği'' bende sadece 8 bpc olarak gözükmekte. Siz monitörünüzü DP ile mi bağlamıştınız ekran kartınıza yoksa HDMI ile mi? Cevaplarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı