4K monitör alınır mı?

Mertimsi

Kilopat
Daha fazla  
Şu an sistemimde GTX1060 Armor 3G kullanıyorum. Ancak ekranım zamanında geçici oldun diye aldığım 1080p ekran şimdi durumum iyileşiyor ve acaba 4K ekran almalı mıyım sorusunu soruyorum kendime. Hem oyunlardan daha fazla zevk almak için hem de ilerisine yatırım için. Yani ben ekran kartımıda 1-2 sene içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? 4K almam gerekiyorsa uygun fiyatlı önerebileceğiniz şeyler var mıdır? : )

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce ekran kartı değiştirmen daha mantıklı. 4K monitörü bırak 1060 2K monitörü bile zorlana zorlana besler. 1920×1080 çözünürlük için ideal bir kart. Ekran kartını 20 serisi ile değilştirip 2K veya 4K monitör alabilirsin. Aldığın karta göre değişir.

4K'da GTX 1060 3GB ile pek performans alabileceğini düşünmüyorum. Max 30-35FPS civarlarında takılırsın. O da belki. Bence ekran fiyatına ekran kartını değiştir.

Önce ekran kartını, sonra monitörü değiştirin bence. 1060 3GB ile 4K'da oyun oynamanız çok zor. Günümüzde özellikle yeni çıkan oyunları verimli bir şekilde 4K oynamak isterseniz en azından RTX 2080 bir ekran kartına sahip olmak gerek.

2080 Ti bile yeni oyunlarda 4K Ultra ayarlarda 60 FPS anca verebiliyor. GTX 1060 3GB ile en iyi ihtimalle yeni oyunları düşük ayarlarda 30 FPS ile oynayabilirsiniz. Sadece CS:GO, LoL, PUBG Lite gibi oyunlar oynayacaksanız sıkıntı çıkartmaz.

1060 4k'da can çekişir. Eğer oyun vb oynuyorsanız gerek yok video vb izliyorum oyunla işim yok diyorsanız yada profseyonel amaçlı kullanacaksanız belki o zaman düşünülür.

Şu an sistemimde GTX1060 Armor 3G kullanıyorum. Ancak ekranım zamanında geçici oldun diye aldığım 1080p ekran şimdi durumum iyileşiyor ve acaba 4K ekran almalı mıyım sorusunu soruyorum kendime. Hem oyunlardan daha fazla zevk almak için hem de ilerisine yatırım için. Yani ben ekran kartımıda 1-2 sene içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? 4K almam gerekiyorsa uygun fiyatlı önerebileceğiniz şeyler var mıdır? : )
Bende çoğu arkadaşım gibi ekran kartını zayıf buluyorum en azından 8 GB olan kartlar olması gerek 4 k icin.

Oynadığınız oyunlara ve grafik takıntınız olup olmamasına göre değişir biz yorum yapamayız. Oynadığın oyunların videosunu izle 4K’da GTX 1060 istediğin FPS’leri alabiliyorsan 4K monitör de alabilirsin.

4K teknolojisi bilgisayarlar için şu an hala oynanabilir değil. 2080 TI bile zayıf kalıyor. 2080 TI 1060'ın 1080P deki performansını 4K'da gösteremiyor. Ölü yatırım olur bence.
2080 gibi bir kart alma planınız varsa 2K düşünebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı