4K monitör tavsiyeleri

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Intel(r) Core(tm) i9-9880h CPU @ 2.30GHz 2.30 GHz işlemci, 32 GB RAM. RTX 2080 (max- Q değil) bir laptopum var. HP Omen 17-CB0004NT PC çok güçlü fakat monitörü Full HD 144 Hz(Full HD olması üzüyor). Resocolation scale gibi oyun içi ayarlarla 4K yapsam da birçok oyunu sanki bu PC harici iyi bir 4K monitörü hak ediyor. Taksitli bir şekilde en fazla 4 bin-5 bin arası en iyi alacağım monitör hangisi olur sizce? Display Port ile bağlarsam heerhangi bir performans azalması olur mu? Siz tavsiye eder misinz harici monitör?

Harici monitör yerine DSR ile çözünürlük arttırabilirsiniz.
Resolution Scale ile aynı işlevi görür ve gerçek 4K veya yükseltilen çözünürlüğün yanına bile yaklaşamaz. Bu yüksek kalitede oyun oynamak isteyen biri için çözüm değil.

@kanfur 144Hz'den 60Hz'e geçeceksiniz, alışabilir misiniz?

Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarların Yönetilmesi > DSR - Çarpanlar > Tik varsa hepsini kaldırın. Ve Denetim Masası'nı kapatın. Yeniden açın.
Nvidia Denetim Masası > Çözünürlük Değiştirme > Özelleştir > Ekranın Görüntüleyemediği Çözünürlüklere İzin Ver > Tik işareti ekleyin > Özel Çözünürlük Oluştur > Yatay Pixel Sayısı 3840 - Düşey Çizgi Sayısı 2160 yapın. Ve Test deyin.

Resolution Scale ile aynı işlevi görür ve gerçek 4K veya yükseltilen çözünürlüğün yanına bile yaklaşamaz. Bu yüksek kalitede oyun oynamak isteyen biri için çözüm değil.

@kanfur 144Hz'den 60Hz'e geçeceksiniz, alışabilir misiniz?
144 Hz 4k LG nin var ama 8 bin küsürden aşağısı yok. Büyük ekranda fifa pes nba gibi oyunları 4k 60 fps alışılır bence. Veya senaryolu oyunlar.
Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarların Yönetilmesi > DSR - Çarpanlar > Tik varsa hepsini kaldırın. Ve Denetim Masası'nı kapatın. Yeniden açın.
Nvidia Denetim Masası > Çözünürlük Değiştirme > Özelleştir > Ekranın Görüntüleyemediği Çözünürlüklere İzin Ver > Tik işareti ekleyin > Özel Çözünürlük Oluştur > Yatay Pixel Sayısı 3840 - Düşey Çizgi Sayısı 2160 yapın. Ve Test deyin.
Bunu yapınca simgeler falan bir tuhaf görünüyor hiç kullanışlı görünmedi

Yeni konular

Geri
Yukarı