4K OLED 60Hz mi FHD IPS 300Hz mi?

Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar laptopu oyun ve günlük hayat kullanımı için alacağım ancak iki farklı versiyonu var. Sizce hem oyunda hem günlük kullanımda hem de uzun vadede yani 5 6 yıl falan hangi ekran daha iyi olur? Laptop özellikleri i7-10870h, RTX 3060.
60 Hz çok kötü bir deneyim. Gerçekten. Ben hiçbir şekilde tercih etmezdim, sadece hikayeli oyunlar oynuyor olsanız bile.

Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar laptopu oyun ve günlük hayat kullanımı için alacağım ancak iki farklı versiyonu var. Sizce hem oyunda hem günlük kullanımda hem de uzun vadede yani 5 6 yıl falan hangi ekran daha iyi olur? Laptop özellikleri i7-10870h, RTX 3060.

Bence tam ortası 2K iyi olur, 4K 3060 için çok fazla gelir, 300Hz ise biraz gereksiz olabilir gibi kaç yıl, hangi oyunlarda 300FPS verebilir az çok belli.

Hocam iki farklı versiyonu varmış laptopun, biri 4K 60Hz diğer FHD 300Hz, öbür türlü Tulpar T7 V22.1 gibi 2K 165Hz falan daha mantıklı olabilir.
Ekstra monitör alıyorsunuz sandım ona göre yorum yapmıştım. Burada karar sizin oyun zevkinize bağlı. Rekabetçi oyunlarda 300HZ ekran çok işinize yarar. Eğer ekran yenileme hızının önemli olmadığı oyunlar oynayacaksanız kalite için 4K tercih edilebilir ancak 3060 ile 4K oyunculuk çok uygun değil bana göre. 300HZ 1080P tercih ederdim.

3060 4K'de oyunlarda uzun yıllar dayanamaz tahminimce. Ayrıca laptop ekranı gibi küçük bir ekranda 4K çözünürlüğe gerek var mı orası da ayrı bir konu.

Haklısınız ancak hala öyle sorunlar var mı? Ekran Samsung tarafından yapılmış ve Pantone onaylı.
OLED bir ekrani monitor olarak kullanacaksaniz almaniz gereken onlemler var;

- Masaustu simgeleri kullanmamalisiniz.
- Taskbar gibi statik imgeleri kaldirmalisiniz.
- Mumkunse belirli araliklarla degisen arka plan kullanmalisiniz veya tamamen siyah arka plan.

OLED ustun bir teknoloji ama uzun yillar kullanmak icin gerekli onlemleri almalisiniz.

OLED bir ekrani monitor olarak kullanacaksaniz almaniz gereken onlemler var;

- Masaustu simgeleri kullanmamalisiniz.
- Taskbar gibi statik imgeleri kaldirmalisiniz.
- Mumkunse belirli araliklarla degisen arka plan kullanmalisiniz veya tamamen siyah arka plan.

OLED ustun bir teknoloji ama uzun yillar kullanmak icin gerekli onlemleri almalisiniz.
Masaustu simgeleri kullanmayin derken?

Yeni konular

Geri
Yukarı